Toplu istifa böyle duyuruldu ‘Hayırlı olsun’

Gelecek Partisi İl Başkanı Ender Serbes il yönetimi ile birlikte istifa etti. Karar 28 Aralık Pazartesi akşamı bir basın açıklaması ile duyuruldu.

Toplu istifa böyle duyuruldu ‘Hayırlı olsun’

Ahmet Davutoğlu’nun genel başkanlığında kurulan Gelecek Partisi’nde istifa depremi yaşanıyor. Sakarya kurucu il başkanı Ender Serbes ve il yönetimi topluca görevi bıraktığını duyurdu. İstifanın Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve AKP eski milletvekili Ayhan Sefer Üstün ile Ender Serbes arasında ilk kurultayda yaşanan gerginlikten kaynaklandığı yorumları yapılıyor.

İl Başkanı Ender Serbest tarafından yapılan açıklama şöyle:

Sakarya Gelecek Partisi teşkilatı olarak 23 Ocak’tan bu güne kadar faaliyet gösteriyoruz.

İl başkanlığı olarak çalışma ekibimizi Sakarya’nın bir mozaiği olacak şekilde oluşturmaya gayret ettik. Derdi vatan, millet olan, ülkesine hizmet etmek isteyen, samimi güzel insanlardan yönetim oluşturduk ve yola çıktık.

Bizler Gelecek Partisi’nin programını ve tüzüğünü okuduk, onun siyasetini yaptık. Adil olduk, samimi olduk, şeffaf olduk. Ülkemizin geleceği olacağımızı zannederek, sorunlara çözüm sunacak siyaseti ortaya koymak için gece gündüz canla başla çalıştık.

Sakarya’da teşkilatlanmanın maddi-manevi yükünü çektik. Ancak biat kültüründen gelen ilkesizlerin baskı ve zorlamalarına maruz kaldık. Bizden çalışan/üreten bir teşkilat değil, biat eden bir teşkilat olmamız istendi. Kabul etmedik, direndik.

‘ALTERNATİF OLACAKTIK’

Bizler, Türkiye’nin ilkesiz siyasetçilerine karşı bir duruş sergilemek, alternatif olabilmek için bu yola çıktık. İlkesiz siyasetçilerin siyasi hedeflerine hizmet etmek için değil.

Sayın Genel Başkan Ahmet Davutoğlu istediği kadar hukukun üstünlüğünden, adam kayırmacılığı yapılmayacağından, ileri demokrasiden dem vursun. İştir kişinin ayinesi, lafa bakılmaz. Şunu gördük ki haksızlığı kendisine yakın olanlar yaptığında adil değil, taraf olmaktadır.

‘DESTEK VERENLERE TEŞEKKÜR’

Türkiye’de zaten adam kayıran, adaleti hiçe sayan, halkı yanıltan partiler var. Bunlardan bir tane daha sıfırdan inşa etmenin vatana, millete zaman ve enerji kaybettirmenin bir anlamı olmadığına inandığımızdan Sakarya teşkilatı olarak bizler görevlerimizden ve partiden istifa ediyoruz.

Bu vesile ile bizi yalnız bırakmayan, teveccüh gösteren Sakaryalı hemşerilerimize ve görev süremiz boyunca birlikte olduğumuz tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

Saygılarımızla

Cihan Ersöz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER