banner469

Ümit Dikbayır: 'Karasu ile ilgili planlarımız var'

İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Dikbayır, Karasu’yu ziyaret etti. Önce Aziziye Mahallesi muhtarlığına gelen Dikbayır, esnafla da sohbet etti.

Ümit Dikbayır: 'Karasu ile ilgili planlarımız var'

   İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Dikbayır, Cuma günü Karasu’daydı. Beraberinde İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan ile Karasu’ya gelen Dikbayır, İyi Parti Sakarya İl Yönetim Kurulu Üyesi Bahattin Topal, İlçe Başkanı Hasan Sarıoğlu ve ilçe yönetimi ile birlikte önce Aziziye Mahallesi muhtarlığına gelerek muhtar Besim Ömer Cengiz ile görüştü.

‘’Vatandaş en kolay muhtara ulaşır’’ diyen Dikbayır, muhtarları daha etkin ve yetkili yapmayı hedeflediklerini belirtti. Dikbayır, ‘’Biz belediye meclisinin muhtarlardan oluşmasından yanayız. O zaman daha rahat iş olur’’ dedi.

‘KARASU’DA BİR İMAR SORUNU VAR’

Karasu ile ilgili düşünceleri sorulduğunda, “Karasu’ya yönelik planlarımız var. Karasu’yu hak ettiği turizm kenti yapmak gibi büyük bir hedefimiz var. En önemlisi, Karasu’da bir imar sorunu var ve yapılaşma kötü” diye konuştu.

‘HEM İLDE HEM DE KARASU’DA NELER YAPILMAZDI’
Dikbayır sözlerine şöyle devam etti; “Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin hakkedişiyle ilgili meclise bir araştırma önergesi vermiştim. Bu önergeye, Ak Parti ve MHP ‘Hayır’ dedi. Bu nedenle büyük üzüntü duyuyorum. Bu ödenekle hem ilde hem de Karasu’da neler yapılmazdı? Büyük kaybımız var. İhracatta 7. sırada olan Sakarya, 30 büyükşehir içinde 30. sırada devlet hakkedişi alıyor. Bu konuyla alakalı önergemize verilen ‘Hayır’ oyuyla Sakarya aylık 25 milyon lira kayba uğratıldı.”

İyi Partili heyet, Aziziye’nin ardından İncilli, Darıçayırı ve Limandere mahallelerini ziyaret etti.

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2021, 13:27

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER