banner368

Üstün'ün partisinde kriz derinleşti

Gelecek Partisi'nde Davutoğlu'na yakın İl Başkanı Sevindik, Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün'ün adamı Özcan Kam'ı görevden aldı. Bunun üzerine 3 ilçe başkanı istifa etti. Bu gelişmelerin ardından Üstün'ün istifa edip etmeyeceği merak ediliyor

Üstün'ün partisinde kriz derinleşti

   T54'te yer alan habere göre, Gelecek Partisi'nde sular durulmuyor. Genel Başkan Ahmet Davutoğlu'na yakınlığıyla bilinen İl Başkanı Fatih Sevindik ile Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün'e yakın isim olan Teşkilat Başkanı Özcan Kam arasında başlayan kriz derinleşti. İl Başkanı Sevindik, Özcan Kam'ı görevden aldı. Bunun üzerine partinin Ferizli, Kaynarca ve Taraklı İlçe başkanları Teşkilat Başkanı Özcan Kam'ın görevden alınmasının ardından istifa etti.
DİLEKÇE YAZDILAR
İstifa kararını Gelecek Partisi Sakarya il Başkanlığı’na yazdıkları dilekçe ile veren Ferizli İlçe Başkanı Hasan Çakır, Kaynarca İlçe Başkanı Hikmet Civelek ve Taraklı İlçe Başkanı Ali Kocagöz; İl Başkanı Fatih Sevindik tarafından Teşkilat Başkanı Özcan Kam’ın sorgusuz sualsiz gerekçesiyle görevden alınmasına tepki gösterdiklerini söyledi.
İLÇE BAŞKANLARINI DİNLEMİYOR
Genel Merkezden gelen isimlerin ilçe başkanlarını dinlediği ve tartışmada İl Başkanı Sevindik'in tarafında yer aldığı öğrenildi. Bundan öncede Gelecek Partisi'nde Ender Serbes, Genel Başkan Yardımcısıyla ters düşmüştü. Üstün bunun üzerine Serbes'in karşısına kongrede Özcan Kam'ı aday olarak çıkarmıştı. Daha sonra partide kriz büyümüş ve Serbes ekibiyle istifa etmişti. Daha yeni bir partide başlayan bu tartışmaların odağındaki isim Ayhan Sefer Üstün'ün ise bu gelişmelerin ardından istifa edip etmeyeceği merak ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2021, 16:14

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER