Yavuzyiğit: Bu tip açıklamaları samimi bulmuyorum

Karasu Belediyesi’nin 46 milyon liralık kredisinin yapılandırmasına ilişkin, Cumhuriyet Halk Partisi Karasu İlçe Başkanı Aykut Süt hafta içi açıklamalarda bulundu. AK Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit, bu açıklamaları “talihsiz” olarak nitelendirdi.

Yavuzyiğit: Bu tip açıklamaları samimi bulmuyorum

Karasu Belediyesi’nin 46 milyon liralık kredisinin yapılandırmasına ilişkin hafta içi açıklamalarda bulunan Cumhuriyet Halk Partisi Karasu İlçe Başkanı Aykut Süt’e karşılık olarak AK Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit; “Siyaset yapılsın diye bu tip açıklamaları hoş görmüyorum” dedi.

  Yavuzyiğit, açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi; “Karasu Belediyesi’nin 2016 yılında iller bankasından kullandığı kredi ile ilgili kesintilerin bazı aylar da belediyeye gelen payın eksilere düşmesinden dolayı; hizmetlerde aksaklık, personel ödemelerinde mağduriyet olmasın diye yapılandırmaya gidilmiştir. Belediye başkanımız ve yardımcılarını açıklamasıyla hedef alan CHP ilçe başkanı konuyla ilgili belediye başkanımızın ilçe başkanlığı ve belediye başkanlığı döneminde vermiş olduğu mücadeleden bilgisiz ve habersiz şekilde talihsiz bir açıklama yapmıştır.

  Ayrıca şimdi eleştirenler o kredi kullanılırken ve devam eden mahkeme sürecinde neler yapmışlar o da merak konusudur. Belediye başkanımızın meclisten 5 milyon kredi kullanma yetkisi olmasına rağmen neden o krediyi kullanmadığını sorsalar samimiyeti göreceklerdir.

  İlçemizi şimdi ve gelecekte daha huzurlu, yaşanılabilir bir kent haline getirmek için mesai kavramı gözetmeksizin çalışan, 1 TL’nin hesabını yapan, güvenilir ve kararlı duruşundan taviz vermeyen belediye başkanımız, farklı siyasi görüşte olan, oy veren vermeyen büyük çoğunluğun takdirini alırken, siyaset yapılsın diye bu tip açıklamaları hoş görmüyorum. Konuyu kamuoyunun takdirine bırakıyorum.”

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2020, 17:39

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER