Yavuzyiğit; 'İstiklal ve istikbalimizin teminatı'

Türk Polis Teşkilatı’nın 177. kuruluş yıldönümü törenine katılan AK Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit, 10 Nisan Polis Teşkilatı'nın kuruluş yıl dönümü ve Polis Haftası nedeniyle bir de kutlama mesajı yayımladı. Kadın Kolları da Emniyet Müdürü Akyol’u makamında ziyaret etti.

Yavuzyiğit; 'İstiklal ve istikbalimizin teminatı'

10 Nisan Polis Günü nedeniyle bir mesaj yayımlayan AK Parti İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit Türk Polis Teşkilatı’nın 177 yıllık şanlı geçmişinde can ve mal güvenliğimizin sağlanması, huzur ve esenliğimizin korunması, ulvi görev bilinciyle milletimizin gönlünde taht kurduğunu söyleyerek tüm emniyet teşkilatının 10 Nisan Polis Günü’nü kutladı.

‘HER TÜRLÜ ŞARTTA, BÜYÜK ÖZVERİ İLE’

Türk Polis Teşkilatımızın Devlet geleneğinde çok önemli bir yere sahip olduğunu belirten Yavuzyiğit, “Polis Teşkilatımız bundan önce olduğu gibi bundan sonra da vatanımızın ve milletimizin bölünmez bütünlüğünü korumadaki üstün başarısının yanında, vatandaşımız lehine Anayasa ve kanun hakimiyetini, devletin otoritesini sağlamak üzere kendisine verilen görevi, her türlü şartta büyük bir özveri ile yerine getirmektedir, bundan sonra da yerine getirmeye devam edecektir” dedi.

177 YILLIK ŞANLI GEÇMİŞ

Türk Polis Teşkilatı’nın 177 yıllık şanlı geçmişinde hizmetleriyle milletimizin gönlünde taht kurduğunu ifade eden Yavuzyiğit mesajına şöyle devam etti; 

“Kahraman polis teşkilatımız can ve mal güvenliğimizin temin edilmesinde huzur ve esenliğimizin sağlanmasında ulvi görev bilinci, fedakar ve cefakar görev anlayışıyla istiklal ve istikbalimizin teminatıdır.” 

‘MUKADDES BİR DUYGU’

''Vatana hizmetin mukaddes bir duygu olduğunu anımsatarak şöyle devam etti: “Zaman ve mekân farkı gözetmeksizin, dürüst ve özverili çalışma anlayışıyla üstlendiği her görevi yerine getiren kahraman emniyet mensuplarımız insan haklarına saygılı, hoşgörülü, yüksek disiplin anlayışına sahip, güler yüzlü ve yardımsever olmasıyla da aziz milletimizin en büyük destekçisi, güven kalkanıdır.”

KUTLU OLSUN

Tüm emniyet teşkilatının 10 Nisan Polis Günü’nü kutlayan Yavuzyiğit mesajını şöyle tamamladı: “Milletimiz, devletimiz, bayrağımız için şehit olan tüm şehitlerimizi rahmet minnet ve saygıyla bir kez daha anıyorum. Gazilerimize esenlikler, görev başında olan kahraman emniyet mensuplarına çalışmalarında üstün muvaffakiyetler diliyorum.”

KADIN KOLLARINDAN ZİYARET

10 Nisan Polis Günü nedeniyle Karasu İlçe Emniyet Müdürü Halil Akyol’u makamında ziyaret eden AK Parti Karasu Kadın Kolları Başkanı Nesrin Basmacı ve yönetim kurulu üyeleri, 24 saat görev yapan polis memurlarının zorlu ve önemli bir görevi yerine getirdiklerini belirterek; “Polis Teşkilatımızın 177. yılını tebrik ediyoruz. Sizin nezdinizde tüm emniyet camiasının gününü kutluyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2022, 15:21

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER