1. Amatör Küme'de gruplar belli oldu

Korona virüs nedeni ile yaklaşık 1,5 yıl ara verilen amatör futbolda heyecan başlıyor...

1. Amatör Küme'de gruplar belli oldu

   Sakarya 94 Takımın katılım başvurusu yaptığı 1. Amatör Küme'de gruplar Erenler Gençlik Merkezi'nde yapılan toplantı ile belirlendi. Sakarya Amatör Spor Kulüpleri Federasyon başkanı Yaşar Zımba başkanlığında yapılan toplantıya il temsilcisi Tezcan Demir, ASKF Yönetim kurulu üyeleri Fatih Kanbur ve Haşan Zandolu'nun yanı sıra kulüp temsilcileri katıldı.
22 EKİM'DE BAŞLIYOR
   Çift devreli lig usulüne göre oynanacak olan 1. Amatör Küme'de müsabakalar 22 Ekim'de başlayacak. 12 Ayrı grupta 84 Takımın mücadele edeceği ligde gruplarında ilk iki sırayı alan takımlar play-off katılma hakkı elde edecek. 4'erli 6 grupta yapılacak olan play-off müsabakalarında ise grup liderleri Süper Amatör kümeye yükselecek.
42 TAKIM DÜŞECEK
   7'şerli 12 Grupta oynanan müsabakaların adından gruplarında son 3 sırayı alan takımlar 2. Amatör Küme’ye düşecek. Gruplarını dördüncü sırada bitiren takımların arasında oynanacak olan play-out maçlarının ardından 6 takım daha küme düşmüş olacak 
MAÇLAR 4 GÜNE YAYILDI
   ASKF Başkanı Yaşar Zımba ligde hakem sıkıntısı yaşanması nedeni ile iki etaplı lig oynamaktansa maçları 4 güne yaymaya karar verdiklerini belirterek 1.Amatör Kümede maçların Cuma, Cumartesi, Pazar ve Pazartesi günleri oynanacağını açıkladı. 
1. AMATÖR’DE KARASU GRUBU
K.Güvenspor 
Limanederespor 
Kızılcıkspor 
Yuvalıderespor 
Kuruderespor 
Darıçayırıspor 
Kuyumculuspor


 

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2021, 13:31

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER