Aydan Demiröz Türkiye şampiyonu olarak Karasu’ya döndü

Başarılarıyla gurur veren Aydan Demiröz Türkiye Şampiyonu oldu. Şampiyonluğun ardından Milli Takıma da seçilen başarılı sporcu Demiröz, elde ettiği çifte başarıyla Karasu’ya çifte gurur yaşattı.

Aydan Demiröz Türkiye şampiyonu olarak Karasu’ya döndü

Karasu Atatürk Anadolu Lisesi 10. sınıf öğrencisi Aydan Demiröz, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu tarafından düzenlenen Biathle Triathle Türkiye Şampiyonası’nda altın madalya kazandı.

Yüzmedeki başarılarıyla gurur veren Aydan Demiröz, 38 kulüpten 310 sporcunun mücadele ettiği yarışmada 15 yaş altı kızlar kategorisinde mücadele ederek Türkiye şampiyonu oldu. 03-05 Ağustos tarihleri arasında Kocaeli Kerpe Halk Plajı’nda gerçekleştirilen Biathle-Triathle Türkiye Şampiyonası’nda milli takıma seçilmenin de mutluluğunu yaşadı.

HEM SPORDA HEM OKULDA BAŞARILI

Demiröz’ün bu güne kadar birçok başarıya imza attığını söyleyen Karasu Atatürk Anadolu Lisesi Okul Müdürü Yusuf Yurdasucu, “Aydan Demiröz sporda olduğu gibi okulunda da başarılı bir öğrencimiz. Hem elde ettiği şampiyonluk ile hem milli takıma çağırılarak ilçemizi en iyi şekilde temsil etti ve gururlandırdı. Bayrağımızı Avrupa ve dünya şampiyonalarında dalgalandıracak olan milli yüzücümüze başarılar dilerim” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2021, 10:35

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER