banner368

BAL takvimi açıklandı

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle oynanamayan Bölgesel Amatör Lig'in (BAL) 17-18 Nisan'da başlayacağını duyurdu. Maçlar 15 haftada tamamlanacak. Süper ve 1’inci Amatör Ligler bu yıl yok!

BAL takvimi açıklandı

TFF'den yapılan açıklamada, "Gelinen süreçte, futbol sezon takviminin daralmasını da dikkate alarak 2020-2021 sezonunda yerel amatör futbol liglerinin (Süper ve 1’inci Amatör Ligler) oynatılmamasına, bununla birlikte şartların uygun olması, ilgili kurum ve kuruluşların onay vermesi halinde sadece Bölgesel Amatör Lig müsabakalarının oynatılmasına karar verildi” denildi. Açıklamaya göre, salgına önlem olmak üzere aynı il veya birbirine yakın il takımlarının aynı gruplarda yer alması esasına dayalı belirlenecek gruplandırma sistemi ile grup müsabakaları ve bölge birinciliği müsabakaları yaklaşık 15 haftalık bir sürede tamamlanacak.

ÜÇÜNCÜ LİGE 9 TAKIM ÇIKACAK

BAL'ın statüsüyle ilgili bilginin verildiği açıklamada, "2020-2021 sezonu Bölgesel Amatör Lig 52 gruptan oluşacak olup, karşılaşmalar gruplarda yer alacak takım sayılarına göre iki veya üç devreli lig usulü olarak oynanacak. Her grubun birincisi olan takım bölge birinciliği müsabakalarına katılmaya hak kazanırken grupta en altta yer alan takım kendi ilinin yerel ligine dönüş yapacak. Bölge birinciliğine katılma hakkı kazanan 52 takım 9 ayrı tarafsız grup merkezinde müsabakalarını oynayacak ve 9 bölgenin birincileri TFF 3. Lig'e çıkma hakkı kazanacak" ifadeleri kullanıldı.

BAL FİKSTÜRÜ NE ZAMAN ÇEKİLECEK

BAL müsabakalarının 17-18 Nisan'da başlayacağının aktarıldığı açıklama, "Grupların oluşumu ve 2020-2021 sezonu ayrıntılı BAL statüsü önümüzdeki günlerde açıklanacak olup, grupların açıklanması sonrası grup kuraları ve fikstür çekimi yapılacak" ifadeleriyle tamamlandı.

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2021, 17:30

Cihan Ersöz

YORUM EKLE
YORUMLAR
ali
ali - 3 ay Önce

gruplar belli dediler nerde

SIRADAKİ HABER