Başkan Ekşi istifa etti

Son maçında lig sonuncusu Bodrumspor’a kendi sahasında 6-2 yenilen Sakaryasopor’da teknik direktörden sonra yönetim de ayrılma kararı aldı. Kulüp Başkanı Cevat Ekşi kongre kararını bir açıklamayla kamuoyuna duyurdu.

Başkan Ekşi istifa etti

Sakaryaspor yönetimi 13 Kasım Cuma günü Kulüp Başkanı Cevat Ekşi yönetiminde yaptığı toplantıda kongreye gitme kararı aldı. Başkan Ekşi kararı yazılı bir açıklamayla kamuoyuna duyurdu ve seçilecek yeni yönetime başarılar diledi. Henüz tarihi belirlenmeyen kongrede Cevat Ekşi’nin yeniden aday olmayacağı belirtiliyor.

Cevat Ekşi başkanlığında gerçekleştirilen yönetim kurulu toplantısı sonrası yapılan açıklama şöyle:

“Kamuoyuna duyurulur...

   Şanlı mazisi, büyük camiası ve fedakâr taraftarları ile 55 yılını geride bırakan Sakaryasporumuzun, 16 Ağustos 2020 tarihinde gerçekleştirilen kongresinde aday olduk ve delegelerin teveccühüyle göreve başladık. İşimizin kolay olmadığını biliyorduk ancak biz yeşil-siyahlı takımımızın başarısı için hazırdık. Transfer yasağı, icra ödemeleri, vergi borçları, kulüp lisansı, federasyonda ödeme bekleyen dosyalar, geçmişten günümüze taşınan borçlar ve SGK ödemeleri gibi önümüzde pek çok sorun vardı. Sakaryaspor ise tek ve bu şehrin en büyük gerçeğiydi.”

GELECEK HEDEFLER DOĞRULTUSUNDA İŞLER YAPTIK

   “Biz; Sakaryaspor etrafında kenetlendiğimizde başarının geleceğine inanıyorduk. Göreve geldiğimiz ilk günden bu yana çalışmalarımızı Sakaryaspor’un menfaatleri ve gelecek hedefleri doğrultusunda sürdürdük. 9 oyuncumuzla sözleşme yeniledik, 15 ismi de kadromuza kattık. Bu ligi bilen ve üst liglerde de mücadele etmiş teknik ekip ve oyuncalardan kurulu bir kadro oluşturduk. Bu güne kadar Sakaryaspor için 14 milyonun üzerinde harcama yaptık. Tüm bunları yaparken tek düşüncemiz takımımızın başarısı ve şampiyonluğuydu.”

SİSTEMATİK SALDIRILARA UĞRADIK  

   “Ancak geldiğimiz noktada karşılaştığımız manzaradan büyük üzüntü duyuyoruz. Henüz ligin başındayken sistematik saldırılarla, mesnetsiz iddialarla, doldurma haberlerle Sakaryasporumuz bir çukurun içine çekilmek isteniyor. İlk seçildiğimiz günden bu yana yazılı, görsel ve sosyal medya üzerinden aile değerlerimize ve kişisel haklarımıza kadar varan ağır hakaretlerle sistematik saldırılara maruz bırakıldık. Biliyoruz; onlar gerçek Sakaryaspor taraftarları değil! Biz Sakaryaspor için yeri geldi ailemizi yeri geldi büyüklerimizi ihmal ettik. Ancak Sakaryaspor’u bu süreç içerisinde hiç yalnız bırakmadık. Bu hassasiyetle görevimizi sürdürürken karşılaştığımız tabloyu hak etmedik.”

YENİ SEÇİLECEK YÖNETİME BAŞARILAR

   “Geldiğimiz noktada Sakaryaspor camiası kenetlenemediği için Olağanüstü Kongre Kararı almış bulunmaktayız. Kongrede oy kullanan tüm delegelere, destek olan tüm taraftarlarımıza teşekkürlerimi sunuyor, olağanüstü kongrenin şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyorum.    Sakaryaspor’un seçilecek yeni yönetimine başarılar diliyorum. Bundan sonraki süreçte de takımımızın yanında olmaya devam edeceğiz.”

   Bilindiği gibi sezona şampiyonluk parolası ile başlayan yeşil siyahlı ekipte alınan başarısız sonuçlara lig sonuncusu Bodrumspor karşısında alınan 6-2’lik hezimet eklenmiş ve teknik direktör İsmail Ertekin görevi bırakmıştı.

Cihan Ersöz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER