Birçok spor dalı sizi bekliyor

Birçok spor dalı sizi bekliyor

Çeşitli branşlarda Halk Eğitim Merkezi destekli açılan spor kursları başladı. Basketbol, voleybol, karate, judo, kick boks, pilates ve temel hareket becerileri kursları yoğun bir ilgi ile devam ediyor. Önümüzdeki günlerde okçuluk kursu başlayacak.

   Konu ile ilgili bilgi veren Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Kemal Ataç, “Uzun bir süredir ara verilen spor kurslarımızı vatandaşlarımızdan gelen talepler doğrultusunda yeniden açıyoruz. Kurslardan hem öğrenciler hem de yetişkinler yararlanabiliyor’’ dedi.

ALINAN TEDBİRLER

   ‘’Yaşadığımız pandemi süreci nedeniyle her türlü tedbirlerimizi alıyoruz’’ diyen Kemal Ataç, ‘’Kursiyerlerin HES kodunu aldık ve kontrollerimizi sağlıyoruz. Ayrıca sayıları sınırlı tutup sosyal mesafe kurallarına uyuyoruz. Şu an haftanın yedi günü spor salonumuzda çalışmalar var. KYK öğrenci yurdumuzun salonlarında ise okçuluk ve judo kursu açmayı planlıyoruz. Talep olması halinde kırsal mahallerimizde de spor kursları açılabilir. Bununla ilgili halk eğitim merkezimiz ile uyumlu bir şekilde çalışıyoruz. Kendilerine teşekkür ederim” diye konuştu.

HEM YETİŞKİNLER HEM ÇOCUKLAR İÇİN

   Halk Eğitim Merkezi Müdürü Sait Özkan ise, “Halk Eğitim merkez müdürlüğümüz her yıl çocuklarımızın ve öğrencilerimizin sportif faaliyetlerini desteklemek ve geliştirmek amacıyla çeşitli branşlarda spor kursları açmaktadır. Bu yıl ekim ayından itibaren gerek bireysel başvurular, gerekse ilçe spor müdürlüğümüzce alınan başvuru ve talepler değerlendirilerek; öğrencilere yönelik karate, judo, basketbol, voleybol ve spor yetenek tarama kursları, yetişkinler için ise voleybol ve pilates eğitimi kursları açılmıştır.

   Vatandaşlarımızın ve öğrencilerimizin yararına spor kursları planlamaları; maske, mesafe, temizlik koşullarını dikkate alınarak yapılmaktadır. Bu konuda çocuklarımız için uygun ve güvenli kurs yeri mekânı anlamında, spor salonumuzun kullanılması ve temizliğinin sağlanması ile ilgili İlçe Spor Müdürlüğümüze teşekkür ederim” dedi.

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2020, 17:50

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER