banner181

Dünyanın en büyük ve zorlu yarışı Karasu’da…

Dünyanın en büyük ve zorlu rallilerinden olan 10. TransAnatolia Rally Raid bu yıl Karasu’dan geçecek.

Dünyanın en büyük ve zorlu yarışı Karasu’da…


Karasu, 22 Ağustos Cumartesi günü Türkiye'nin ilk ve tek, dünyanın ise en büyük ve zorlu yarışlarından biri olan TransAnatolia Rally Raid Yarışına ev sahipliği yapacak. 15 Ağustos’ta İstanbul’dan başlayıp Kocaeli, Sakarya, Bolu, Ankara, Konya, Aksaray, Karaman, Eskişehir ve Düzce illerini kapsayan yarışmanın dönüşü olan 7. ve son günü Karasu etabı geçilecek. Yarışma başlangıç noktası olan İstanbul’da sona erecek.

İŞTE GÜZERGÂHLAR

4x4 araçlar, kamyonlar ve ATV’lerle yapılan yarışmalarda cumartesi günü ilçemize Hendek Dereköy Mahallesi üzerinden giriş yapılıp, Yassıgeçit, Subatağı, Limandere yolu ile D650 Karasu yoluna çıkılacak ve 1. etap bu yol güzergâhı ile İhsaniye Mahallesi Sakarya Nehri ağzında tamamlanacak. Aynı gün burada 2. etap olan kumsal boyunca sahil etabı yapılacak ve yarışmacılar ilçemiz sınırlarından ayrılacak. 

TANITIM AÇISINDAN ÖNEMLİ

İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Kemal Ataç, cumartesi günkü bu heyecanı izlemek için herkesi davet ederek, ‘’İlçemizin tanıtımı açısından önemli saydığımız bu etkinliğe tüm sporseverleri ve meraklılarını bekliyoruz’’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2020, 12:29

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER