banner237

İkinci Ekşi dönemi

Ahmet Şen yazdı...

İkinci Ekşi dönemi
banner189

Bugün ünlü Şairimiz Nazım Hikmet’in memleket sevdası üzerine yazdığı müthiş şiir ile başlayacağım yazıma.

Dörtnala gelip Uzak Asya'dan

Akdeniz'e bir kısrak başı gibi uzanan

Bu memleket bizim.

Bilekler kan içinde, dişler kenetli, ayaklar çıplak ve ipek bir halıya benzeyen toprak,

Bu cehennem, bu cennet bizim.

Kapansın el kapıları, bir daha açılmasın,

Yok edin insanın insana kulluğunu bu dâvet bizim.

Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine bu hasret bizim.

Evet, Sakaryaspor’un 16 Ağustos Pazar günü yaptığı kongrede ikinci kez başkan olan Cevat Ekşi’yi kutlar, 2020-2021 futbol sezonunda kendisine ve ekibine başarılar dilerim. İki yıl önce Bursa’daki finalde kaçırdıkları şampiyonluğu inşallah bu sezon yakalayacaklar. Tüm Sakarya’mıza hayırlı olsun diyorum.

Sakaryaspor gırtlağına kadar borç batağı içinde. Hatta boğulmak üzere ancak kabul edin ya da etmeyin Cevat Ekşi üyelerin çoğunluğunun oyunu alarak başkanlığa seçildi. Kendisini benimseyin ya da benimsemeyin bu sezon bu yönetim kadrosu ile yola çıkacağız.

Belki taraftarımız haklı, belki yeni isimleri denemeliyiz ama artık yapacak bir şey yok. Aday olarak Sakaryaspor’un varlığını bu şehre tekrar hatırlatan Uğur Akkuş’a çok teşekkür etmemiz gerekir. Kaldı ki seçilmese bile söz verdiği yardımı göndermesi, yani 300 bin TL’lik kamp malzemesini kulübe göndermesi çok onurlu bir davranış. Kendisini tebrik ediyorum.

Sakaryaspor’u Sakaryalı olanın yönetmesi kadar daha doğal bir durum olamaz. Başta da sevgili Nazım Hikmet Ran’ın şiirinde yazdığı gibi, söz konusu memleket ise bizim kulübümüzü de memleketlimiz yönetsin. Şartlar ne olursa olsun Cevat Ekşi bu kulübün başkanıdır ve bizlere onu desteklemeden başka bir şey düşmez. Başarısız olmasını beklemek şahsi fikrime göre ihanet etmenin diğer adıdır. Şen ve esen kalın.

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2020, 16:29

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER