İlk gösteri, ilk heyecan; Karasu'nun jimnastikçileri yetişiyor

Karasu Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ile Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlemiş oldukları ve Karasu’da büyük ilgi gören Artistik Jimnastik Temel Eğitimi Kursu’nun öğrencileri spor salonunda gösteri düzenledi.

İlk gösteri, ilk heyecan; Karasu'nun jimnastikçileri yetişiyor

JİMNASTİK HEYECANI

Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün ortaklaşa çalışması ile Karasu’da Artistik Jimnastik Temel Eğitimi Kursu açıldı.Karasu’da ilk kez başlatılan ve yoğun ilgi gören jimnastik kursuna bu yıl 80 öğrenci katıldı. Bu öğrencilerden 20 kişilik bir grup kısa sürede gösteri yapacak seviyeye ulaştı ve geçtiğimiz hafta heyecan dolu bir gösteriye imza attılar. Yapılan gösteri sonunda kursiyerlere gayretli çalışmaları nedeniyle Karasu Gençlik Spor İlçe Müdürü Kemal Ataç, Karasu Halk Eğitim Merkezi Müdür Vekili Hikmet Mut, Karasu Anadolu Lisesi Müdürü Ali İhsan Kılınç ve Artistik Jimnastik Antrenörü Ümit Sarıkaya tarafından başarı belgesi ile madalya verildi.  

FİZİKSEL VE ZİHİNSEL GELİŞİMİNDE ÖNEMLİ ROL

Artistik Jimnastik Antrenörü Ümit Sarıkaya, ''Jimnastik sporunu sevdirmek ve yaymak için elimizden gelen her türlü çalışmayı yapıyoruz. Her çocuğumuzda yetenek var. Ailelerinin destekleriyle bu yetenekleri topluma kazandırmak istiyoruz. Sporların anası olan jimnastik, çocuklarımızın fiziksel ve zihinsel gelişiminde önemli rol oynamaktadır'' dedi.

‘DESTEK VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ’

Jimnastik sporunu ilçemize kazandırmak için öncülük etmeye çalıştıklarını belirten Karasu Gençlik ve Spor Müdürü Kemal Ataç, "Hocamızın gayreti ve velilerimizin destekleri ile belli bir aşamaya geldik. Kendilerine teşekkür ediyorum. İlerleyen zamanlarda bu branşta daha da iyi olacağımıza inanıyoruz. Biz elimizden gelen desteği vermeye devam edeceğiz" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2022, 10:46

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER