Karasu'da sporseverlerin haftası kutlanıyor

Karasu’da 4-10 Ekim tarihleri arasında düzenlenen yüzme, sokak basketbolu, karate, futbol ve voleybol turnuvaları ile Amatör Spor Haftası kapsamında spor dolu bir hafta yaşanıyor.

Karasu'da sporseverlerin haftası kutlanıyor

   Ülke genelinde kutlanan Amatör Spor Haftası etkinlikleri kapsamında Karasu'da yüzme, futbol, sokak basketbolu, karate ve voleybol turnuvaları düzenlendi.

SPOR DOLU BİR HAFTA

   Gençlik ve Spor Müdürlüğü'nce düzenlenen  Amatör Spor haftası etkinlikleri kapsamında önce 5 Ekim Salı günü spor salonunda Yıldız, Genç ve Yetişkin kategorilerinde sokak basketbolu turnuvası düzenlendi. Ardından Minik, Yıldız, Genç ve Yetişkin kategorilerinde yine spor salonunda voleybolda kıyasıya bir mücadele yaşandı. Futbolda ise 7 Ekim Perşembe günü Yıldız, Genç ve Yetişkin kategorilerinde sahaya çıkan sporseverler Karasu Stadında ter döktü. Küçük ve Yıldızlar 8 Ekim Cuma günü yani bugün yüzme dalında, Minik, Yıldız ve Gençler de karatede kendilerini gösterecekler.

‘SPORUN YERİ VE ÖNEMİ ARTTI’

   Hafta ile ilgili İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Kemal Ataç, ‘’Baş döndürücü bir hızla değişen ve gelişen dünya düzeni içerisinde sporun yeri ve önemi artmış, sporun kitlelere ulaştırılması daha da önem kazanmıştır. Bunun için sporun yaygınlaştırılması, herkesin spora aktif katılımlarının sağlanması ve tüm halkın spor aktiviteleri ve organizasyonlara yönlendirilmesi zorunluluk haline gelmiştir. Sporun başlıca amacı eğlenerek, keyif alarak kişinin enerjisini atması sosyal ve kültürel anlamda aktiviteler gerçekleştirmesidir’’ dedi.


 

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2021, 09:56

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER