Karasuspor - Hendekspor var, Serdivan - Sapanca Gençlik yok!

Ardı ardına gelen kararlarla ertelendikten sonra Haziran ayında başlatılacağı duyurulan Bölgesel Amatör Lig’e (BAL) katılacak takımlar netleşmeye başladı. Geçtiğimiz Sezonun BAL şampiyonu Sapanca Gençlikspor ile mücadeleyi ikinci sırada tamamlayan Serdivanspor’un lige katılmama kararı alması şok etkisi yarattı.

Karasuspor - Hendekspor var, Serdivan - Sapanca Gençlik yok!

   Pandemiden en fazla etkilenen etkinliklerin başında kısaca BAL olarak adlandırılan Bölgesel Amatör Lig geliyor. Bilim Kurulu’nun kararları doğrultusunda birden fazla kez ertelenen BAL müsabakaları için son karar, Haziran ayında oynanacağının duyurulmasıydı.

Kulüplere iki tercih sunan son karara göre yükselme ligine katılmayacak takımlara önümüzdeki sezon yine BAL’da mücadele etme hakkı tanındı. Bunun üzerine üçüncü lige yükselme grubu maçlarına katılma hakkı bulunan takımların yönetimleri kararlarını Türkiye Futbol Federasyonu’na bildirdiler.

Karasuspor, yükselme ligine katılacağını duyuran ilk takımlar arasında yer aldı. Sarı kırmızılı kulüp yönetimi, başvuru formunu imzalayarak federasyona iletti. Karasuspor erteleme sürecini bir dizi hazırlık maçıyla değerlendirme fırsatı buldu. Tarihinde yedinci kez BAL’da mücadele eden takım, Antrenör Serdar Ergelen yönetiminde hazırlıklarını sürdürüyor.

HENDEK İDDİALI

Hazırlık sürecini en aktif şekilde sürdüren takımlardan biri de Hendekspor. Gerek transferleri ve gerekse hazırlık maçlarında elde ettiği skorlarla öne çıkan Hendekspor, yükselme maçlarına katılacağını federasyona bildiren ekipler arasında. Gruba katılacak bir diğer takım ise Arifiye Kalaycıspor.

İKİ TAKIMDAN ŞOK KARAR

Öte yandan, BAL yükselme maçlarına katılmama kararı alan takımlar arasında, geçtiğimiz sezonu grubunda birinci olarak tamamlayan Sapanca Gençlikspor ile grup ikincisi Serdivanspor’un yer alması amatör futbol camiasında şok etkisi yarattı. Her iki takım, kulüp yönetim kurullarının aldığı karar gereği önümüzdeki sezonu bekleyecek.

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2021, 16:08

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER