Karasuspor taraftarı merakla bekliyor: O para yakacak mı?

Bölgesel Amatör Lig’e (BAL) katılabilmek için kulüplere verilen süre 31 Aralık 2020 akşamı doluyor. Karasuspor Yönetimi’nin 22 bin liralık katılım bedelini yatırıp yatırmayacağı belirsiz.

Karasuspor taraftarı merakla bekliyor: O para yakacak mı?

Pandemi dolayısıyla zorunlu olarak ara verilen Bölgesel Amatör Lig maçlarının yeniden başlayıp başlamayacağı, 2021 yılı Ocak ayı sonunda yapılacak toplantıda belli olacak. Sakarya’dan BAL’a katılım hakkı kazanan takımlardan bazıları lig hazırlıklarını tamamlamışken Karasuspor’da durum belirsiz. BAL maçlarına çıkabilmek için federasyona ödenmesi gereken 22 bin lira henüz yatırılmış değil. Kulüp bu parayı yatırması halinde evraklarını Türkiye Futbol Federasyonu’na gönderecek.

BAŞKAN AKBAŞ VE ARSLAN DEVREDE

Geçtiğimiz sezon BAL’a yükselme hakkını elde eden Karasuspor’un Kulübü Başkanı Mehmet Akbaş, başkanlıktan ayrılacağını açıklamasına rağmen yeni kongre toplanamadığı için resmi olarak görevini sürdürüyor. Akbaş bu nedenle takımın BAL’a katılımını sağlamak için sorumluluk üstlendiği ve federasyona yatırılması gereken 22 bin lirayı toparlamaya çalıştığı konuşuluyor. Eski yöneticilerden Onur Arslan'ın da paranın yatırılması için büyük çaba gösterdiği öğrenildi.

HASAN ÖZKAN’DAN AÇIKLAMA

Karasuspor taraftarlarının da belirsizliğe tepki gösterdiği gözlenirken bir çıkış da takımın eski başkanı ve halen Sakaryaspor Futbol Şubesi Sorumlusu Hasan Özkan’dan geldi. Özkan sosyal medyadan yaptığı paylaşımda gelişmelere ‘Koca çınar yok oluyor’ diye tepki gösterdi. Özkman özetle şunları paylaştı: “Karasuspor’u bırakmam için mücadele ederek beni yıpratmaya çalışanların bu gün sesi çıkmıyor. Bu yıl BAL’a katılamazsak seneye süper amatörde şampiyon olsak bile BAL’da yer alamayız. Kulüp yok olur gider. En kötü takımla bile olsa katılım yapalım. Bu kulübün yıllardır sıkıntısını çeken ve beğenmediğiniz arka sokağın yiğit taraftarlarına yazık.”

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2020, 13:20

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER