Karasuspor Türkiye’de 266 takımın düşündüğü kararı verdi!

Karasuspor, Türkiye Futbol Federasyonu’nun yeni kararıyla Türkiye’deki 266 takımla birlikte Karasuspor da önemli bir karar alma aşamasında buldu kendini. Ya hızlandırılmış BAL’a katılacak ya da 2021-2022 sezonunda BAL’da devam edecek. Peki Karasuspor’un kararı ne?

Karasuspor Türkiye’de 266 takımın düşündüğü kararı verdi!

   Türkiye Futbol Federasyonu Amatör İşler Müdürlüğü tarafından bildirilen kararla, Bölgesel Amatör Lig (BAL) takımları 2020-2021 futbol sezonu için hızlandırılmış lige katılabilecekler ya da 2021-2022 sezonunda BAL’da devam edecekler.

KARAR BUGÜN ULAŞTI

   2020-2021 futbol sezonu için TFF’nin gönderdiği 6 maddelik sözleşmesini kabul edip katılan takımlar hızlandırılmış lig oynayacak. 1 Haziran’da başlayacak olan hızlandırılmış lige katılan takımlar, Haziran ve Temmuz olmak üzere iki ay içerisinde müsabakalarını tamamlayacaklar.

   2021-2022 futbol sezonu ise 15 Ağustos’ta başlayacak. Hızlandırılmış lige katılmayan takımlar bir ay sonra başlayacak olan yeni sezonunda BAL’da devam edecekler.

   Yeni karar Karasuspor’a bugün ulaştı. Türkiye’deki 266 takımla birlikte Sarı Kırmızılılar da hızlandırılmış lige katılıp katılmayacaklarını düşünmeye başladı. Temsilcimiz aynı gün kararını verdi.

''İLK GÜNDEN KARARIMIZI VERDİK''

   En zor zamanda kulübe sahip çıkan Karasuspor Yöneticisi Yüksel Mazlum, bir açıklama yaparak şu anki durumu netleştirdi. Mazlum, ‘’Türkiye Futbol Federasyonu Amatör İşler Müdürlüğü’nün kararı kulübümüze bugün ulaştı. Değerlendirmemizi yaptık ve ne karar vereceğimizi düşündük.

   2020-2021 hızlandırılmış BAL 1 Haziran’da başlayıp iki ay içinde oynanacak. 2021-2022 sezonu ise bir ay sonra 15 Ağustos’ta başlayacak. Hızlandırılmış lige katılmayacağız diyen takımlar 15 Ağustos’ta başlayacak 2021-2022 sezonunda BAL’da devam edecekler. Katılacağım diyenler hızlandırılmış ligde oynayacak, küme düşen düşecek, şampiyon olan bir üst lige çıkacak. Sakarya’da  Karasuspor, Hendekspor, Arifiye Kalaycıspor, Sapancaspor, Pamukova 1968 Spor, Serdivanspor ve Erenlerspor olmak üzere 7 BAL takımı var. Henüz birçok takım karar vermiş değil. O yüzden karar verme aşamasında ilk anda takımlarda bir kaos yaşandı. Mayıs’ın 21’ine kadar süremiz var fakat biz ilk günden kararımızı verdik. 2020-2021 Hızlandırılmış BAL’a katılacağız’’ dedi.

TEŞEKKÜR ETTİ

   Takımın çok güzel bir oluşum içinde olduğunu ve uyum yakaladığını belirten Yüksel Mazlum, ‘’Genç futbolcularımızla antrenmanlarımıza ve hazırlık maçlarımıza disiplinle devam ediyoruz. Futbolcularımıza heves ve çalışkanlıkları için, teknik ekibimize verdikleri emek için çok teşekkür ediyorum’’ diye konuştu.

Karasuspor'u izlemek için tıkla: https://youtu.be/dF4yyAxFJeI

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2021, 15:48

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER