Koronavirüs gölgesinde futbol yeniden başlıyor!

Süper Lig, bu akşam oynanacak Göztepe-Trabzonspor ve Fenerbahçe-Kayserispor maçlarıyla 87 günlük aranın ardından kaldığı yerden devam edecek.

Koronavirüs gölgesinde futbol yeniden başlıyor!
banner189

Covid 19 salgını dolayısıyla ara verilen 2019-2020 Süper Lig sezonu 87 gün sonra bu gün saat 21.00’de Fenerbahçe-Kayserispor ve Göztepe-Trabzonspor maçlarıyla yeniden başlayacak.

SIKI ÖNLEMLER

Salgın dolayısıyla alınan kapsamlı sağlık önlemleri gereğince statta futbolcular dahil sadece 296 kişi bulunacak. Tribünlere seyirci alınmayacak. Yedek kulübelerine ve saha kenarına 20’şer metre arayla el antiseptiği yerleştirilecek.

STADA GİRİŞ DÜZENİ

Takım ve hakem araçları stada en az 15 dakika zaman farkıyla giriş yapacak. Stattan ayrılış da aynı zaman farkıyla gerçekleşecek. Protokol tribününde üş koltuk boş bırakılarak oturulacak. Arka sıradaki düzen ön sıraya göre çaprazlama olacak.

TOKALAŞMA YASAK

Maçlarda yaşları 20-30 arası sadece 6 top toplayıcı bulunacak. Eldiven ve maske takacak toplayıcılar hijyen için dezenfekte bezi bulunduracak. Maç başında ve bitiminde tokalaşma lapılmayacak. Futbolcular takım fotoğrafı çektirmeyecek.

ATEŞ ÖLÇÜMÜ

Stada girişte tüm kafilenin kulak yoluyla ateşi ölçülecek. Ateşi 37.8 derecenin üzerinde olanlar stada alınmayacak. Tüm oytuncu ve teknik kadroya maçtan iki gün önce covid 19 testi zorunlu olacak. Futbolcu sayısı 14’ün altına düşen takımın maçı ertelenecek.

MASKE ZORUNLU

Hakemler, futbolcular ve yedek kulübesindeki teknik sorumlular dışında herkes maske takacak. Maç esnasında hakemle diyalok kurmak isteyen futbolcular sosyal mesafe kuralına uyacak. Bu kural hakemler için de geçerli olacak.

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER