Maçlar seyircisiz oynanacak!

Türkiye Futbol Federasyonu kararı...

Maçlar seyircisiz oynanacak!
banner238

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Süper Lig'de yeni sezonun ilk yarısının seyircisiz oynanacağını açıkladı. TFF, "Bilim Kurulu'nun görüşü dikkate alınarak, ilk yarı maçları seyircisiz oynanacak" açıklamasında bulundu.

   Türkiye Futbol Federasyonu, 2020-2021 sezonunun ilk devresinde lig maçlarının seyircisiz oynanmasına karar verildiğini açıkladı.

BİLİM KURULU GÖRÜŞÜ

TFF'den 3 Eylül Perşembe günü saat 15.00 sıralarında yapılan açıklama şöyle;

“Yönetim Kurulumuzun 25.08.2020 tarih ve 46 sayılı toplantısında, Ekim ayından itibaren TFF Sağlık Kurulu'nun protokolü ile belirlenen tüm sağlık tedbirleri uygulanmak şartıyla müsabakalara tribün kapasitesinin yüzde 30'u kadar seyirci alınması ve locaların kullanımı serbest bırakılması suretiyle müsabakalara sınırlı sayıda seyirci alınmasına dair karar alınmışsa da; ülkemizde ve tüm dünyada yaşanan pandeminin seyri ile T.C. Sağlık Bakanı Sayın Dr. Fahrettin Koca'nın 02.09.2020 tarihli basın açıklamasında belirtilen Bilim Kurulu'nun görüşü dikkate alınarak, müsabakaların 2020-2021 futbol sezonunun ilk devresinde seyircisiz olarak oynanmasına karar verilmiştir.”

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

İKİNCİ YARI DA KUŞKULU

TFF’nin açıklamasından sonra ulusal TV ekranlarından yapılan yorumlarda pandeminin sürmesi ve salgın vakalarının artması durumunda ligin ikinci devresinde de maçların seyircisiz oynanması kararının alınabileceğine dikkat çekildi.

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER