Ne umut ediyordunuz ki?

Ne umut ediyordunuz ki?

Kahveye tereyağı ya da Hindistan cevizi yağı koyunca, yoğurda limon sıkınca, göbeğe streç filim sarınca, karpuz kabuğundan salata yapınca maalesef ki zayıflanamıyor hanımlarJ

Sanırım sağlıklı beslenmeyi alışkanlık haline getirmek yerine 1 haftada 5 kg vereceğini ümit etmek daha kolay geliyor değil mi?

KİLO VERİYORUM VÜCUDUMA YANSIMIYOR!

Zayıflamada en önemli faktör ‘’Yağdan Kilo Vermek’ ’kiloyu yağdan verdiğinizde su ve kas kaybına kıyasla gözle görülür bir daralma görülecektir. Yağdan verilen kiloların da geri alınması daha zor olacaktır. Vücutta fazla yağların verilmesi ise kalp, şeker tansiyon, damar tıkanıklığı gibi hastalıklardan korunmaya yardımcı olduğu rahatça gözlemlenecektir.

Kilo üç yerden, vücutta bulunan sudan, kastan ve yağ tabakasından verilebilir. Sağlıksız ve dengesiz bir şekilde, besin ögelerinizi yeterli miktarda almadığınızda ise, kas kaybı meydana gelebilir. Kas kaybı meydana gelen kişilerde duruş bozukluğu, yorgunluk hissi, vücutta sarkmalar ve metabolizmanın yavaşlaması durumu görülebilir. ’Ben bunların hepsine razıyım sadece kilo vereyim’ ’diyorsanız da ‘’geçmiş olsun’ ’metabolizmanız yavaşladığından kilo vermeniz duracak, hatta eski yediklerinizi yeseniz bile, ciddi kilo alma durumu meydana gelecektir.

PEKİ NEDEN KİLOYU YAĞDAN VERMELİYİZ?

Vücudumuza aldığımız enerji kaynağı ne olursa olsun, fazlası vücudumuzda yağ olarak depolanacaktır. Bundan dolayı bir besin değerli diye çok tüketilmemesi gerekir. Kiloyu yağdan verdiğinizde su ve kas kaybına kıyasla gözle görülebilir bir daralma meydana gelir. Yağdan verilen kilolarında geri alınması daha zor olur. Unutmayalım ki, çocukken yağ hücreleri fazla olan kişilerin, yaşamlarını da kilolu bir şekilde geçirme olasılığı, anne ve babaları kilolu olan çocukların ise kilolu olma olasılığı artmaktadır. Vücuttaki yağ miktarının artması ömür boyu sıkıntılara yol açabilir. O yüzden vücut yağ oranına son derece dikkat etmelisiniz.

Sağlıkla kalın...

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2021, 18:02

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER