banner181

Sakaryaspor'un başkanı Cevat Ekşi

Sakaryaspor'da dün yapılan 42’nci genel kurulda başkanlığa Cevat Ekşi seçildi. Uğur Akkuş ve Cevat Ekşi'nin yarıştığı kongrede 277 kişinin oy kullandı. Ekşi 158 oy alırken rakibi Akkuş 118 oyda kaldı.

Sakaryaspor'un başkanı Cevat Ekşi
banner183

Sakaryaspor Genel Kurulu Yeni Atatürk Stadı'nda gerçekleştirildi. Kongrenin divan başkanlığına Enver Toçoğlu, başkan vekilliğine Halil İbrahim Balcı ve katipliğe Ali Bektaş seçildi. Divan Başkanı Enver Toçoğlu, kongreyi en adilane bir şekilde yöneteceklerini söyledi. Kongrede delegelere seslenen mevcut başkan Cumhur Genç bir konuşma yaptı.

 ‘HER YARIM KALAN HİKAYE MUTLU SONLA BİTER’

6 Kasım'da göreve geldiklerini hatırlatan Başkan Genç, '’7 ay bu kulübe başkanlık yapma onurunu yaşadım. Alnımızın akıyla geldim, alnımızın akıyla gideceğiz. Geldiğimizde Sakaryaspor'un liderle arasında 17 puan vardı" dedi. Genç sözlerini, "Sakaryaspor büyük bir camia. Biz bunu her gittiğimizde hissettik. 3 senedir finallerde kaybediyoruz. Şehir bir travma yaşıyor. Biz başarısız bir yönetimiz. Çünkü şampiyon olmayan her yönetim başarısızdır. Her yarım kalan hikaye mutlu sonla biter" dedi.

BİZ SAKARYASPORLUYUZ

Kongrede Bülent Uygun da konuşma gerçekleştirdi. Uygun, "Dün gece itibariyle kayyuma giden bir Sakaryaspor vardı. Ben hayatımda Sakaryasporlu olmaktan da çok mutluyum. Yıllarca eski stadda Tatanga gibi, Sakaryaspor'un yollarında deplasmanlara giderdik. Çocukluk, aşkımızdı. Allah da aşkımızdan ayırmasın. Kayyuma kalmaması için Uğur Akkuş ile görüştüm. Uğur Akkuş, 350 bin liralık forma satın aldı. Son anda oluşan bir yönetim oldu. Sakaryanın evlatlarının birleşmiş olması çok anlamlı. Biz Sakaryasporluyuz, biz hafızız" dedi.

ZOR ANLARDAN GEÇİYORUZ

Cevat Ekşi, "Son zamanlarda büyük zorluklardan geçiyoruz. Biz birlik olduğumuzda başarılı oluruz. İnsan her şeyi değiştirebilir ama tuttuğu takımı değiştiremez. Bizim görevimiz bu mirası yarına taşımaktır. Sakaryaspor'da herkesin başımızın üzerinde yeri vardır" dedi.

‘KİMSEYE MUHTAÇ OLMADI’

Genel Kurulda Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce bir konuşma yapıyor. Başkan Yüce, "Sakaryaspor bir aşktır. Sevginin tarifi olmaz. Sakaryaspor her zaman muhabbetli ve sevdalı olsun. Ortaokul çağlarımdan beri Sakaryaspor benim tutkum. Sakaryaspor kimseye muhtaç olmadı. Sevgiye, kardeşliğe ihtiyacımız vardır. Herkes bu kardeşliği verdi. Sakarya bir olacak ve kardeş olacak" dedi.

ZAMAN ZAMAN GERGİNLİK YAŞANDI

Zaman zaman gerginlik yaşanan kongrede Uğur Akkuş ilk olarak çekileceğini açıkladı. Taraftar devam etmesini isteyince Uğur Akkuş devam kararı aldı. Zaman zaman gerginliğin arttığı kongrede Cevat Ekşi 158 oyla yeniden başkanlığa seçilirken rakibi Uğur Akkuş 118 oyda kaldı.

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2020, 14:41

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER