Sizlere yağ yakarak kilo vermenin sırlarını açıklıyorum…

Fitness Antrenörü, Uluslararası Pilates Eğitmeni Nilüfer Adviye Ulca'nın bu haftaki köşe yazısı...

Sizlere yağ yakarak kilo vermenin sırlarını açıklıyorum…

KİLO KAYBI YAĞ KAYBI

Aslında çok fazla detaya girmeme gerek yok. Resimde de görüldüğü gibi sadece kiloya takılmayın, şok diyetler ile vücudunuza zarar vermeyin. Acele etmeden sizin için uygun olan kalori değeri yeterli ve dengeli beslenerek yağ kaybını hedefleyin.

Sürekli kardiyo yaparak, şok diyetler, sadece kiloya odaklanmak sizi hemen sonuca götürebilir; ancak sağlıklı kilo vermemiş olur, kas kaybı yaşarsınız.

Kilonuzu koruyamazsınız ve kilo almanız da daha hızlı olur. Ancak sağdaki resimde gördünüz gibi; Kardiyo ve ağırlık çalışarak, yeterli ve dengeli beslenerek, vücudunuzda ki incelmeye odaklanarak acele etmeden kalıcı sonuç alabilirsiniz.

Sizlere yağ yakarak kilo vermenin sırlarını açıklıyorum…

Kilo vermenin ilk ve tek yolu kalori açığı yaratmaktır. Bu açığı ya günlük ihtiyacınızdan az yiyerek yaratırsınız ya da gün içi harcadığınız enerjiyi arttırarak yaratabilirsiniz. Yani hareketliliğinizi artırırsınız ki yiyecekle açlık yaratmak çoğu kişinin yoğun temposu içinde daha kolaydır. Çoğu kişinin günde 1 saat kardio yapacak vakti olmaması gibi.

Ağırlık antrenmanları kalori açığı verirken kaslarınızı korumanıza yardımcı olur. Verdiğiniz kilo sadece yağdan olsun istiyorsanız ağırlık antrenmanı yapmanız gerekiyor. Vücudunuzun ağırlığı ile de yapabilirsiniz bu antrenmanı. (Pilates gibi)

Tek başına ağırlık antrenmanı yetmiyor, yeterli miktarda protein de yemeniz gerekiyor. Ve uyku hem açlığı kontrol etmede hem de vücudun onarımında çok önemli. 8-9 saat uyku rutini oluşturmaya mutlaka özen gösterin.

Sevgiler

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2021, 14:29

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER