banner181

Son karar TFF’nin

Koronavirüs salgını dolayısıyla ara verilen Sakarya 1. Amatör Küme için ASKF Yönetimi son kararını verdi. Türkiye Futbol Federasyonu’na gönderilen karar burada onaylanırsa yürürlüğe girecek.

Son karar TFF’nin

12 TAKIMA PİYANGO  

   Sakarya Futbol Tertip Komitesi,  Sakarya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nun gerçekleştirdiği toplantı sonunda 1.Amatör Küme konusunda kararını verdi. Buna göre gruplarında ilk iki sırada yer alan 8 takımın yanı sıra 3 ve 4’ncü sırada bulunan 8 takım arasında yapılacak kura çekimi sonunda kazanan 4 takımın Süper Lig’e yükselmesine karar verildi. Alınan bu karar onay için Türkiye Futbol Federasyonu’na (TFF) gönderildi. Federasyonun kararı onaması durumunda Sakarya Amatör’de Süper Lig gelecek yıl 10’ar takımlı 3 grup halinde oynanacak.

HANGİ TAKIMLAR

   Futbol Tertip Komitesinin kararının geçerlilik kazanması durumunda A Grubu’nda Alaağaçspor, Taraklıspor, B Grubu’nda Tekspor, Hacımercanspor, C Grubu’nda Hendek Yenimahallespor, Aşağı Kirazcaspor ve D Grubu’nda Hacıkışlaspor ile Kazımpaşa Birlikspor bir üst lige yükselecek. Gruplarda küme düşme olmayacak.

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2020, 23:45

Cihan Ersöz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER