Türkiye birincisi Karasu'dan çıktı... Karasulu atıcılar Konya’da rüzgâr gibi esti...

6-8 Mayıs 2022 tarihleri arasında Konya’da düzenlenen Türkiye trap atışları şampiyonasında Karasulu iki sporcu biri Türkiye şampiyonluğu diğeri Türkiye üçüncülüğü, iki madalya kazandı.

Türkiye birincisi Karasu'dan çıktı... Karasulu atıcılar Konya’da rüzgâr gibi esti...

Konya’da düzenlenen Türkiye Avcılık ve Atıcılık Federasyonu tarafından Konya'da düzenlenen trap atışları şampiyonasında Karasu Avcılar ve Atıcılar Spor Kulübü Derneği üyeleri Süleyman Güvercin ve Ahmet Deli Türkiye birinciliği ile üçüncülüğünü kazandılar. Başarılı sporcular Süleyman Güvercin ve Ahmet Deli, kendi kategorilerinde ülkenin çeşitli şehirlerinden gelen onlarca sporcuyu geride bıraktı. Genç Erkekler kategorisinde Kocaeli Kağıtspor adına yarışan Süleyman Güvercin Türkiye birincisi oldu ve altın madalya almaya hak kazandı. Arifiye Avcılar ve Atıcılar Spor Kulübü adına yarışan Ahmet Deli ise Büyük Erkekler kategorisinde Türkiye üçüncülüğünü elde etti.

''HEM ANTRENÖR HEM SPONSOR ZORLUĞU VAR''

Dereceye giren atıcıları tebrik eden Karasu Avcılar ve Atıcılar Derneği Başkanı Cemil Çakırşöyle konuştu; ‘’Antrenör zorunluluğu getirildi. Antrenör bulamıyoruz. Yarışmalara katılmamız için kulübümüzü akredite etmemiz lazım. Akredite için de antrenör gerekiyor. Akreditemizi yapamıyoruz. İlçemizin başarılı sporcuları Karasu Avcılar ve Atıcılar Derneği yerine ilçe dışındaki kulüpler adına mücadele etmek zorunda kalıyorlar. Bu durum bizi çok üzüyor.

Konya'da madalya alan üyelerimizde ise durum şöyle, Süleyman Güvercin Türkiye Olimpiyat hazırlık kampını kazandı. Antreman alanı Kocaeli'de olduğu için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'ne transfer oldu. Ahmet Deli de atıcı antrenörümüz olmadığı ve akreditemizi yapamadığımız için Arifiye adına yarıştı. Biz de hem antrenör zorluğu var hem sponsor zorluğu var'' diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2022, 16:18

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER