Yine bir Karasu Gençlik Sanat ve Spor Kulubü projesi

Karasu Gençlik Sanat ve Spor Kulubü Derneği, Erasmus+Sport Projesi kapsamında ilk toplantısını Hırvatistan’da yaptı. Avrupa Komisyonu tarafından ortak finanse edilen proje, genç basketbolcuların erken yaşta sakatlanmalarını önlemeyi amaçlıyor.

Yine bir Karasu Gençlik Sanat ve Spor Kulubü projesi

KARGENC KULÜBÜ HIRVATİSTAN’DA

Karasu Gençlik Sanat ve Spor Kulubü Derneği (KARGENÇ) Erasmus+Sport Projesi kapsamında ilk toplantısını Hırvatistan’da yaptı.

Avrupa Komisyonu tarafından ortak finanse edilen Erasmus+Sport Projesi’nin genç basketbolcuların erken yaşta sakatlanmalarını önlemeyi amaçladığını belirten KARGENÇ Kulübü Başkanı Ersel Aydın, ‘’Uzun bir pandemi engelinden sonra Türkiye, Bulgaristan, İtalya ve Hırvatistan'dan fizyoterapistler ve basketbol antrenörlerinin katılımıyla yeni egzersizler geliştirmek için ilk toplantımızı Hırvatistan'ın Rijeka kentinde gerçekleştirdik'' dedi.

SAĞLIĞA ÜÇ SAYILIK BASKET 

Aydın, ''İlk gün tüm uzmanların basketbolculara önleyici egzersizler hakkında gerekli bilgileri vermesinden sonra, tüm basketbol antrenörleri genç basketbolcular için antrenmanlar geliştirdi. İkinci gün ise geliştirilen tüm bu antrenmanlar 10 genç basketbolcu ile uygulandı. Toplantı sertifika töreniyle sona erdi. Şimdi, farklı basketbol koçlarıyla yeni egzersizler geliştirmek için Türkiye’de yapılacak olan sıradaki toplantıyı dört gözle bekliyoruz’’ diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2021, 17:29

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER