banner379

40 yıllık mahalleli gibi sahiplendiler

Fındık işçiliği için mahalle girişinde bekleyen...

40 yıllık mahalleli gibi sahiplendiler

   Darıçayırı Mahallesi girişinde bulunan Veysel Saygılı Bulvarı ile Dumlupınar Denizaltısı Şehitleri anısına yapılan şehitler anıtını, muhtar ile fındık işçiliği için bekleyen Romanlar birlikte temizledi.

   4 Nisan 1953 yılında Çanakkale'de batan Dumlupınar Denizaltısı Şehitleri anısına yapılan şehitler anıtını ve Şehit Veysel Saygılı anısına yaptırılan bulvarı, mahalle muhtarı Mustafa Kaya ile birlikte  roman vatandaşlar kırk yıllık mahalleli gibi sahiplenerek birlikte temizlediler.

  Fındık sezonu olması nedeniyle, geçimlerini sağlamak için Darıçayırı Mahallesi girişinde konaklayarak fındık işi beklediklerini söyleyen Mustafa Avcıoğlu, ''Romanlar vatanını, bayrağını seven, çok merhametli, yardımsever ve misafirperver insanlardır'' dedi. 

SAĞ OLSUNLAR

   ‘’Mahallemizin girişinde bulunan şehitler anıtımızı temiz tutmak benim en vicdani sorumluluğumdur’’ diyen muhtar Kaya, ‘Sağ olsunlar, mevsimlik fındık işçiliği için mahallemizin sapağında geçici olarak ikamet eden roman kardeşlerimizin yardımlarıyla periyodik bakımımızı yaptık. Burasının temizliğini ve bakımını aksatmamaya özen gösteriyoruz. Bu anıt mahallemizin gururu oldu. Bazen buradan geçerken birçok vatandaşımızın anıt önünde hatıra fotoğrafı çektiğine şahit oluyorum. Şehitlerimizin anısına saygıdan ve Darıçayırı Mahallesi muhtarı olarak elimden geleni yapmaya devam edeceğim’’ diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2020, 10:02

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER