banner388
banner400

7 cana 12 yıl hapis

banner403

2 Eylül 2018 Pazar günü Kocaali-Akçakoca yolu Alandere mevkiinde meydana gelen ve 7 kişinin ölümüyle 2 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan feci kazaya neden olmaktan yargılanan araç sürücüsü 12 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

7 cana 12 yıl hapis
banner399

Sakarya 1 Ağır Ceza Mahkemesi’nde sonuçlanan davada "Taksirle birden fazla insanın ölümü veya birden fazla kişinin yaralanmasına yol açma" suçundan 2 yıldan 15'er yıla kadar hapis cezası talep edilen F.Y. ve diğer sanık M.O.I. katılmazken taraf avukatları ise salonda hazır bulundu. Mahkeme heyeti F.Y’'nin 12 yıl hapis cezasına çarptırılarak ehliyetine 1 yıl el konulmasına, diğer sanık M.O.I.'nın ise beraatına karar verdi.

KAZA NASIL OLMUŞTU?

İstanbul'da yaşayan 32 yaşındaki Gülsüm Morkoç, 28 yaşındaki kız kardeşi Gülcan Morkoç Arslanbaş ve onun 33 yaşındaki eşi Ufuk Arslanbaş ile birlikte Kocaali Caferiye Mahallesi'nde ikamet eden ablaları Canan Morkoç Abuhan'ı ziyarete geldi. Hafta sonunu Caferiye’de geçiren konuklar İstanbul'a dönecekleri sırada komşu F.Y, misafirleri kendi aracıyla terminale götürebileceğini söyledi. F.Y, Alandere mevkiinde direksiyon hâkimiyetini kaybetmesi sonucu araç taklalar atarak diğer şeride uçtu ve karşı yönden hızla gelen motosikletli gruba çarptı.  Kazanın şiddetiyle ticari araç hurdaya dönerken, motosikletler paramparça oldu. Araçta bulunan Gülcan Morkoç Arslanbaş, Ufuk Arslanbaş, Canan Morkoç Abuhan, Gülsüm Morkoç ile motosikletlerde bulunan Fatih Sivrikaya, Gökhan Çodar ve Yunus Emre Kurt olay yerinde feci şekilde can verdi. Kazada, Servet Sezer, Murat Orkun Ilgın ve Mehmet Kaya ise yaralandı.


Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2021, 12:18

Cihan Ersöz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner391

banner390