banner181

Açık çağrımdır

Şimdi “ne alaka” demeyin...

Açık çağrımdır
banner183

   Şimdi “ne alaka” demeyin. Vallahide billahi de Sakaryaspor kongresinde aday olan sevgili Uğur Akkuş’a açık çağrımdır bu yazdıklarım. Bölgesel Amatör Lig (BAL) her ne kadar adı amatör diye anılsa da başından sonuna kadar tamamen maddi olarak altından kalkılacak gibi değil durumda.

   İlimizde sevgili ASKF Başkanının özel bir kıyağına cevap veren Türkiye Futbol Federasyonu Amatör İşler Kurulu, ilimizde BAL oynayacak takım sayısını önce üçten beşe, sonra beşten yediye yükseltti.

Hal böyle olunca da pasta bölündü. Yani 5 kulübümüzün Belediyelerden destek alırken, Arifiye Kalaycıspor ile Karasuspor’un durumu ne olacak bilmiyorum. Kalaycıspor’un maddi durumu nedir fikrim yok ancak Karasuspor’un işi zor. Karasu Belediyesinin maddi destek olarak bizim Karasuspor’un yanında olmadığını iyi biliyorum. Hani fındık bölgesiyiz ama bu işler fındık fıstık ile yürümüyor işte.

   Kısacası Karasu Belediyesi bu sezon da futbolun yanında yok. Tabi iş şov yapmaya gelince maşallah herkes ön sırada. Başta Belediye Başkanı.

   Bunun en yakın ispatını geçtiğimiz günlerde yapılan Karasu Futbol Turnuvasının (Karasu Fest 2020) finali. 32 Evler Spor Kompleksinde sahnelenen finalde tüm ilçe protokolünü görmek mümkündü. Tamam siyasette şov yapmak var da biraz da ilçenin kulübünü de düşünmek gerekmez mi?

   Bakın Karasuspor zor durumda. Mehmet Akbaş Başkanlığında harika bir yönetim oluşmuş ve bu takımı Süper Ligde müthiş bir başarı grafiği yakalayarak süper Lige taşımıştı. Şimdi bu yönetime destek olmanız gerekmez mi? Benim şimdilik diyeceklerim bundan ibaret ama başta da söylediğim gibi açık çağrım var. Kendisini hiç tanımam etmem. Sakaryaspor Kulüp Başkanlığına aday olan sayın Uğur Akkuş beyefendinin ilimizdeki BAL takımlarına yardımcı olmasını rica diyorum. Özellikle Karasuspor’un buna ihtiyacı var. Karasu ile bağı olan Bülent Uygun hocamızın Sayın Uğur Akkuş ile dost olduğunu hepimiz biliyoruz. Sayın Uygun’un bu konuya ön ayak olmasını diliyorum.

   Bu sadece benim fikrim ve arzum. Umarım olumlu bir yanıt verirsiniz ve diyorum ki neden olmasın?

   Yeri gelmişken hemen ilçemiz Karasu’da düzenlenen dev turnuvadan da bahsedeyim. Volkan Medya Grubu sahipleri Volkan Yıldız, Yusuf Parlak ve Recep Kurt, 2020 yılına da damga vurdu. Yılın tek futbol turnuvasını başarıyla tamamlayan bu üç değerli kardeşimi de kutluyorum. Bilindiği gibi geçtiğimiz sezon Türkiye Plaj Futbolu Liginin Karasu etabına sahip çıkmayan Karasu Belediyesi herkesi isyan ettirmişti. İşte o anda görevi devralan Volkan Medya turnuvaya sahip çıkarak Karasu’muzu kurtarmıştı. Kısacası spor organizasyonu olduğunda hep Volkan Medya’yı görüyoruz. Allah eksikliklerini göstermesin. İyi ki sizler varsınız. Şen ve esen kalın.

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER