banner388
banner400

AGD’den Siyer-i Nebi yarışması

banner403

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Karasu İlçe Başkanlığı lise ve ortaokul öğrencilerine yönelik Siyer-i Nebi yarışmasının 22-23 Mayıs tarihlerinde yapılacağını duyurdu.

AGD’den Siyer-i Nebi yarışması
banner399

 

Her yıl geleneksel olarak Türkiye genelinde düzenlenen yarışmanın startını verdiklerini söyleyen AGD Başkanı Murat Ali Aksoy; ”Pandemi dolayısıyla bu yıl Siyer’i Nebi Sınavı’nı online olarak gerçekleştireceğiz. Bu yarışmayla asıl gayemiz hem gençlerimizi hem de anne babalarını, ailelerini Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın hayatıyla buluşturmaktır. Online Siyer-i Nebi Yarışması liseler ve ortaokullar olmak üzere iki ayrı kategoride yapılacak'' dedi.

KAYITLAR NE ZAMAN?

Kayıtların 29 Mart 2021 Pazartesi günü başlayıp 15 Mayıs 2021 tarihine kadar devam edeceğini belirten Aksoy açıklamasına şöyle devam etti;

‘’Sınavlar 22-23 Mayıs 2021 tarihlerinde online olarak gerçekleştirilecek. Başvurular ve sonuç açıklamalarının ‘www.efendimizinizinde.com’ internet sitesi üzerinden gerçekleşecek. Siyer-i Nebi Yarışması’na katılmak isteyen öğrenciler her detaya yarışmamız için açtığımız internet sitesinden ulaşabilir. Sınav ile ilgili kitaplara da internet sitesi üzerinden interaktif ve sesli olarak ulaşabilecekler.

SINAV SORULARI

Sınav soruları, lise düzeyinde; Şerafettin Kalay’ın ‘Âlemlere Rahmet Olarak Gönderilen Elçi Hz. Muhammed (sas)’ kitabından ve ortaokul düzeyinde ise Muzaffer Aktürk - Muhammed Mücahid Traş’ın ‘Sevgili Peygamberim (sas)’ kitabından hazırlanacaktır. Birçok ödülün de dağıtılacağı yarışmaya katılmak isteyen tüm öğrenci kardeşlerime şimdiden başarılar diliyorum.”

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2021, 18:15

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner391

banner390