banner237

Aşık ve Tosun Aileleri husumeti sonlandırdı

2019 yılı fındık toplama sezonunda Diyarbakır’dan işçi olarak Karasu/Paralı Mahallesi’ne gelen Şirin Tosun’un bir tartışma sırasında hayatını kaybetmesi ile başlayan husumet iki ailenin kucaklaşması ile noktalandı. Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu Tosun ve Aşık ailelerini Diyarbakır tarihi Kurşunlu Camii’nde buluşturup barıştırdı.

Aşık ve Tosun Aileleri husumeti sonlandırdı
banner189

KURŞUNLU CAMİİ’NDE

22 Ağustos 2019’da Karasu/Paralı Mahallesi’nde meydana gelen olayda Diyarbakır Dicle’den fındık toplamak için gelen Şirin Tosun, çıkan tartışma sırasında başından vurularak hayatını kaybetmişti. İki aile arasında başlayan gerginlik ve husumeti gidermek için başlatılan girişimler sonunda meyvesini verdi. Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, geçtiğimiz hafta Tosun ve Aşık ailelerini Diyarbakır’ın tarihi Kurşunlu Camii’nde buluşturdu. Aile büyükleri burada kucaklaşarak husumeti sonlandırdıklarını ilan ettiler. Barış törenine Sur Kaymakamı Abdullah Çiftçi, Sur Belediye Başkan Yardımcısı Ensari Erdem, Diyarbakır Müftüsü Yavuz Selim Karabayır ve Diyarbakır’ın tanınmış işadamlarından Ziya Gökalp katıldı.

‘KUCAKLAŞTIK’

Husumetin taraflarından olan Muhittin Aşık Karasu Haber’e barışın detayları ile bilgi verdi. İstenmeyen bsir olay sonucu iki ailenin karşı karşıya geldiğini hatırlatan Aşık, “Sayın Vali Münir Karaloğlu ve diğer yetkililerin büyük gayretleriyle bir süredir aracılar vasıtasıyla görüşmeye gayret gösterdiğimiz Tosun Ailesi’yle bir araya geldik ve kucaklaşarak aradaki soğukluğu giderdik. Bundan sonra iki ailenin daha sık görüşmesi kararını aldık. Dolayısıyla büyük bir husumet sonlanmış oldu. Sonuçtan memnunuz. Bunu sağlayan herkese müteşekkiriz” ifadelerini kullandı.

Cihan Ersöz

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bırakın
Bırakın - 4 ay Önce

Olan bir cana oldu , yapan şahıs adalete hesap verdi Allaha nasıl verecek .

SIRADAKİ HABER