ASKF Başkanı Yaşar Zımba KARGENC'teydi

ASKF Başkanı Yaşar Zımba, merkezi Karasu’da bulunan Karasu Gençlik, Sanat ve Spor Kulübü Derneği'ni ziyaret etti. Zımba, KARGENC gibi ülke dışında da faaliyet sürdüren gençlik derneklerinin varlığından gurur duyduklarını belirtti.

ASKF Başkanı Yaşar Zımba KARGENC'teydi

   Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Yaşar Zımba, kısa adı KARGENC olan Karasu Gençlik, Sanat ve Spor Kulübü Derneği'ni ziyaret etti. Serdivan Medeniyet Bulvarı üzerindeki ofiste gerçekleşen ziyarette Zımba, dernek başkanı Ersel Aydın ve yetkililer Elif Kayhan ve Cafer Erdoğan'dan bilgi aldı. Avrupa Birliği içinde birçok başarılı gençlik, eğitim ve spor projelerine imza atan KARGENC'in artık kıtalar arası projelere yöneldiğini belirten Başkan Ersel Aydın, birçok gönüllü genci bu kapsamda projeye dahil ettiklerini belirtti. Derneklerinin aynı zamanda projeler konusunda bakanlık tarafından Sakarya'da destek noktası olarak belirlendiğini vurgulayan Aydın, konu ile ilgili periyodik olarak eğitim sunduklarını da anımsattı.

‘’SADECE FUTBOLDAN OLUŞMUYOR’’

   Yaşar Zımba, federasyonlarının sadece futbol kulüplerinden oluşmadığını, KARGENC gibi ülke dışında da faaliyet sürdüren gençlik derneklerinin varlığından gurur duyduklarını belirtti.

   Bilindiği gibi KARGENC'in merkezi Karasu'da bulunuyor. Adapazarı'ndaki ofisten sonra dernek, Almanya'da da temsilcilik açma çalışmalarını sürdürüyor.

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2021, 10:42

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER