Ataç: Aydınlığa ulaşmanın ilk adımı...

Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Kemal Ataç, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 103. yıldönümü ve Gençlik Haftası ile ilgili mesaj yayımladı

Ataç: Aydınlığa ulaşmanın ilk adımı...

Karasu Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Kemal Ataç’ın, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 103. yıldönümü ve Gençlik Haftası ile ilgili mesajı şöyle:

“İçinde bulunduğumuz hafta Gençlik Haftası’dır. Bu haftaya anlam katan olay,  19 Mayıs 1919’da esarete mahkûm edilmek istenen milletimizin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğindeki özgürlük mücadelesini başlatmasının 103. yıldönümü olmasıdır. Büyük önderin Samsun’da yaktığı bağımsızlık ateşi, çaresizlik içerisindeki Milletimizin umutlarını yeniden canlandırarak aydınlığa ulaşmasının ilk adımıdır. Milletimizin kendi küllerinden yeniden doğuşunun sembolü olan bu tarihten sonra bağımsızlık mücadelesi, vatan topraklarının her yerine dalga dalga yayılmıştır.

Sevgili gençler, binlerce şehit vererek, sıkıntı ve yokluklar içinde, büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti sizlere emanettir. Bu değerli emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar korumak, gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarmak, en başta gelen görev ve sorumluluğunuzdur. Ülkemizi, Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği çağdaş medeniyet seviyesine sizler taşıyacaksınız.

Tüm gençlerimiz ve vatandaşlarımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı en iyi dileklerimle kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm ecdadımızı saygıyla anıyorum.”

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2022, 16:17

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER