Babasının izinden giden baroniçe villada yakalandı

Brezilya ve Kolombiya’dan uçak ve gemilere yükledikleri kokainleri Türkiye’ye sokan uyuşturucu baronlarına şok baskın… Yakalananlar arasında babası da uyuşturucu taciri olan Sakaryalı bir kadın da var.

Babasının izinden giden baroniçe villada yakalandı

   Ankara, İstanbul ve Sakarya’da düzenlenen ortak operasyonlarda uyuşturucu baronu 6 kişi gözaltına alındı. Zanlılar Atilla A., 15 milyon değerindeki evinin yatak odasında bulunan asansör ile garaja inerek kaçmaya çalışırken yakalandı. Diğer bir uyuşturucu baronu Nurten A.’nın Sakaryalı babasının yolunda gittiği ortaya çıktı. Kocaali Kirazlı Mahallesi’nden Baba Selahattin A. 1990 yılında uyuşturucu ticaretinden cezaevine girdiği biliniyor.

   Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığınca uyuşturucuyla mücadele kapsamında yürütülen soruşturmada, 25 Ocak'ta Kolombiya'nın Bogota şehrinden çiçek kolileri arasında İstanbul'a getirilen 24 kilo 600 gram, 25 Mart'ta gelen 2 kilo 184 gram ve 5 Eylül'de Ekvador'dan muz konteynırına gizlenerek getirilen 44 kilo 850 gram kokain sevkiyatıyla bağlantılı olduğu belirlenen 7 uyuşturucu baronu hakkında gözaltı kararı verildi.

   İstanbul ve Ankara emniyet müdürlüklerine bağlı polis ekiplerince Ankara, İstanbul ve Sakarya'da belirlenen adreslere düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda zanlılardan 6'sı yakalandı.

ASANSÖRLE KAÇMAYA ÇALIŞTI

Uyuşturucu baronlarından Atilla A., 15 milyon lira değerindeki evininin yatak odasında bulunan asansör ile garaja inerek 30 bin dolar ile 50 bin lira ile kaçmaya çalışırken polis ekipleri tarafından kıskıvrak yakalandı.

BABASININ İZİNDE

   Sakarya'da bulunan villasında gözaltına uyuşturucu baronlarından Nurten A.'nın ise babasının yolunda gittiği ortaya çıktı.

   Baba Selahattin A. 1990 yıllarında uyuşturucu ticareti yapmaktan cezaevine girmiş ve tahliye olduktan sonra doğum yeri olan Sakarya’nın Kocaali İlçesi Kirazlı Mahallesi’ne dillere destan bir villa yaptırmıştı. Selahattin A. Maden Deresi’nde de bir otel ve mesire alanı inşa ettirmiş, Kocaali sahilinde de çok sayıda villa yaparak satışa sunmuştu. Yöresinde mafya lakabıyla anılan Selahattin A. yaklaşık 7 yıl önce vefat etmişti.

   Ankara Emniyet Müdürlüğüne uyuşturucu baronları Tolga C., Gökhan P., Nurten A., Atilla A. Galip Ç. ve Levent G. getirildi. Soruşturma kapsamında firari olan bir kişinin yakalanması için çalışmalarını sürdürdüğü öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2021, 14:12

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER