Başkan Sarı’dan günün anlamına dair mesajlar

Ramazan ayının 26. gecesinde kutlanan Kadir Gecesi bu yıl 8 Mayıs Cumartesi gecesine, her yıl mayıs ayının ikinci pazar günü kutlanan Anneler Günü de 9 Mayıs Pazar gününe denk geliyor. Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, bu günlerin anlam ve önemine dair mesajlar yayımladı.

Başkan Sarı’dan günün anlamına dair mesajlar

    “Bizleri, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesine bir kez daha kavuşturan Yüce Allah’a sonsuz şükürler olsun” diyen Başkan Sarı Kadir Gecesi mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Mübarek Ramazan ayının sonuna yaklaştığımız şu günlerde, bin aydan daha hayırlı olan Kadir gecesini idrak etmenin coşku ve heyecanını yaşıyoruz. Maddi ve manevi pek çok hikmet ve rahmeti, bereket ve mağfireti bünyesinde barındıran Ramazan ayı, Kadir Gecesi ile zirveye ulaşmakta ve bayram sevinci ile taçlanmaktadır.

Bu geceyi böylesine değerli kılan hiç şüphesiz insanlığın ufkunda bir ışık gibi yanan ve her dönemde insanların yollarını ve gönüllerini aydınlatmaya devam eden bir meşale, eskimez bir davet olan Kur’an-ı Kerim’in bu gece inmeye başlamış olmasıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, bin aydan daha hayırlı olduğu müjdelenen, Kur’an-ı Kerim’in nazil olduğu Kadir Gecemizi tebrik ediyor, bu mübarek gecenin milletimiz, İslam âlemi ve tüm insanlık için hayırlar getirmesini Rabbimden niyaz ediyorum” dedi.

SEVGİLERİN EN BÜYÜĞÜ, EN KIYMETLİSİ

İshak Sarı Anneler Günü mesajında ise; “Anne sevgisi, sevgilerin en büyüğü, en kıymetlisidir. Şefkatin, merhametin ve fedakârlığın sembolü, her koşulda seven, koruyan, kollayan ve evlatlarına kol kanat geren annelerimizin, Anneler Gününü kutluyorum.

   Karşılıksız sevmenin en güzel örneklerini veren annelerimiz, aynı zamanda geleceğimizin teminatı, milletimizin maddi varlığının güvencesi, birlik ve bütünlük içinde yaşayabilmemizin de en önemli manevi kaynaklarıdır. En değerli varlığımız, baş tacımız annelerimizin tek beklentisi ise sevgidir. Onları mutlu etmek, emeklerinin boşa gitmediğini göstermek, gurur duyacakları evlatlar olmak annelerimiz için en büyük armağandır. Onların gülen yüzleri bizler için de değerli birer hazinedir.

   Ömürlerini ailelerine vakfeden, her daim hürmetlerin en büyüğünü hak eden annelerimizin, Anneler Günü’nü kutluyor, ahirete irtihal etmiş tüm annelerimizi rahmetle ve minnetle yâd ediyorum’’ ifadelerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2021, 11:12

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER