Başkan Sarı’yı sevindirecek haber...

Ekim sonu Meclis’e gelmesi planlanan “Sosyal medya” yasa çalışmasının 3 ayaktan oluşacağı öğrenildi. Yasada internet medyasına da düzenleme yapılması öngörülüyor. Düzenlemeyle haber sitelerine ceza ve yaptırımlar getirilebilir.

Başkan Sarı’yı sevindirecek haber...

BASINA CEZA VE YAPTIRIMLAR YOLDA!

Hürriyet gazetesinden Gizem Karakış'ın haberine göre, sosyal medya çalışması ile ilgili düzenlenen son toplantıya Ulaştırma ve Adalet bakanlıkları, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, RTÜK yetkilileri ve AKP'li kurmaylar katıldı. Öncelikle, sosyal medya paylaşımının organize ya da kasıtlı olup olmadığı belirlenecek. İnternet medyasına künye ibraz etmek, adres bildirmek zorunlu olacak. Künyede alınan fonlar da bildirilecek. Haber siteleri basın kanununa tabi olacak. 'Yalan haber' yayanlara para cezaları verilmesi ve mevcut cezaların arttırılması görüşünün ağırlık kazandığı belirtiliyor. 'Yalan haber' yaydığı belirtilen haber sitelerine, ceza ve yaptırımlar, basın yayın organlarına benzer şekilde uygulanabilecek.

Sosyal medya uygulamalarından Türk yetkililerin Türkiye’deki ofislerde bulundurulması istenecek. Kaynaklar, “Türk yetkili bulunması önemli, çünkü daha kolay irtibat kurulabilir” ifadesini kullandı.

DAVA AÇACAĞIZ DEMİŞTİ

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, 142 Taşınmazın devri ile ilgili olarak yaptığı son açıklamada, konunun bazı kişiler ve yayın organlarınca çarpıtıldığını iddia etmiş ve şöyle demişti:

“Yalan ve iftira ile algı oluşturup ilçemizi ve Kurumumuzu yıpratmaya çalışanlar (Kişi, Kurum veya Haber Sitesi her ne ad altında olursa olsun) hakkında (Suç Duyurusu, Tazminat vs.) yasal yollara başvurulacaktır.”

               

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2021, 12:29

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER