Belediye SMS ile uyardı

Geçtiğimiz yıl ilçe merkezi ve bazı caddelerde yeni çöp uygulaması başlatan belediye, bir süre uyarılar yaparak esnafın ve vatandaşların yeni uygulamaya uyum sağlamaları konusunda çalışma yaptı. Artık çöp saatine uymayanlara cezai işlem uygulanıyor.

Belediye SMS ile uyardı

BELEDİYE SMS İLE UYARDI

Çöp toplama saatleri konusunda daha titiz davranılmasını isteyen Karasu Belediyesince bu kez vatandaşlar SMS ile uyarıldı. Belediye tarafından Karasululara gönderilen mesajda, "Evsel atıkların çöp torbalarına konularak çöp çıkarma saati olan saat 20.00 ile 22.00 arası kaldırım kenarında işaretli alanlara bırakılması çevre ve halk sağlığı açısından büyük önem arz etmektedir. Söz konusu saat aralığına uyulmaması durumunda cezai yaptırım uygulandığı ilan olunur’’ dendi.

392 TL CEZA UYGULANIYOR

‘’Zamansız ve uygun olmayan şekilde çöp çıkaran şahıslara belediyemizin almış olduğu encümen kararı ile 392 TL cezai işlem uygulanacağını özellikle belirtiyoruz” diyen belediye yetkilileri, ‘’Yaşadığımız çevreye, çağdaş ve daha temiz bir ortam kazandırmak hepimizin görevidir. Özellikle içinde bulunduğumuz pandemi dönemi ile mücadele ederken ve de yaz döneminde ilçemizin katlanarak artan nüfusu nedeniyle bu konu çok daha fazla titizlik istiyor’’ ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2021, 10:57

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER