Belediyeden atık yağ ve pil kampanyası

Karasu Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Şefliği koordinesinde ‘Sıfır Atık’ uygulaması kapsamında, bilinçlendirme ve farkındalık oluşturmak amacıyla ilçe genelinde okullar arası ‘Bitkisel Atık Yağ ve Atık Pil Toplama’ kampanyası başlatıldı.

Belediyeden atık yağ ve pil kampanyası

Atık yağ ve atık pillerin doğaya zarar vermeden bertaraf edilmesi hedeflenen projeye tüm okullarımızdan destek beklediklerini belirten Belediye Başkanı İshak Sarı; “Karasu Belediyesi olarak amacımız evlerimizden veya işletmelerimizden çıkan bitkisel atık yağların ve atık pillerin çevreye zarar vermeden bertaraf edilmesi ve doğanın bu yağlar ve pillerin atılmasından kaynaklanacak kirlilikten korunmasıdır. Unutmayalım ki; edindiğimiz bilgiler doğrultusunda 1 Litre atık yağ yaklaşık 1 milyon litre içme suyunu kirletebiliyor ve 1 adet atık kalem pil ise yaklaşık 4 m3 toprağı zehirleyebiliyormuş'' diye konuştu.

KAZANAN OKULA TOP SETİ HEDİYE

''Çevre ve insan sağlığına önem vermek hepimizin ortak görevi olmalıdır'' diyen Başkan Sarı, ''Çocuklarımıza bırakacağımız en büyük miras yaşanabilir bir çevredir anlayışıyla hareket ederek ilçemizde okullar arası atık yağların ve atık pillerin toplanması kampanyası başlattık. Kampanyaya katılım sağlayan okullarımıza çeşitli hediyelerimiz olacak. Hem çevremiz hem çocuklarımız hem de okullarımız kazansın istedik. Okullarımızdan ve özellikle velilerimizden kampanyamıza büyük destek bekliyoruz” ifadelerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2022, 10:02

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER