Belediyeden çocuklara ramazan eğlencesi

Karasu Belediyesi, çocuklara yönelik ramazan eğlencesi düzenledi. Yüzlerce çocuk Hacivat - Karagöz ve Ateşbaz gösterileriyle unutulmaz bir akşam geçirdi. Yoğun ilgi gören programda SGM salonu yeterli olmayınca çok sayıda çocuk içeriye giremedi. Program iki seansa çıkarıldı.

Belediyeden çocuklara ramazan eğlencesi

Ramazan ayına özel etkinlikler düzenleyen Karasu Belediyesi Ramazan sevinci ve coşkusunu çocuklara taşıdı. Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü koordinesinde Sosyal Gelişim Merkezinde (SGM) düzenlenen şenlikte, palyaçolar eşliğinde oyunlar oynayıp dans ederek eğlenen çocuklar, Hacivat Karagöz ve özellikle Ateşbaz gösterileriyle 20 Nisan Çarşamba günü unutulmaz bir akşam yaşadılar. Pamuk şekeri ve patlamış mısır ikramıyla da doyasıya eğlendiler.

TEK SEANS YETMEDİ

Ücretsiz programa ilgi oldukça yoğun oldu. İçeriye girebilenler kadar dışarıda kalan çocukların olduğu görüldü. Tek seans olarak hazırlanan program yoğun ilgiden dolayı dışarıda kalan çocuklar için iki seans olarak yapıldı. Çocuklar iki seansta da salonu tam kapasite doldurdu.

‘İMKÂNLAR DOĞRULTUSUNDA DEVAM EDECEĞİZ’

“Çocuklar; siz bugünlerimizin neşesi, yarınlarımızın umudusunuz” diyen Belediye Başkanı İshak Sarı; “Yaptığımız projeler, etkinlikler, konserler ve hizmetlerle her yaşa hitap etmeye çalışıyoruz. Çocukların yüzündeki bir gülümseme, ramazan ayını daha da bir anlamlı kılıyor bizim için. Ramazan ayına özel düzenlediğimiz etkinliklerimizle büyükten küçüğe tüm vatandaşlarımıza ramazan coşkusunu yakından hissettirmeyi amaçlıyoruz. Bu akşam salonumuzu dolduran çocukların yüzündeki sevinç bizleri de mutlu etti. Dönem içerisinde imkânlarımız doğrultusunda bu tarz etkinliklerimizi halkımızla buluşturmaya çalışacağız” dedi.

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2022, 13:10

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER