banner469

'Bi hareketine bakar hayat'

Karasu’da, "Bi Hareketine Bakar Hayat" farkındalık uygulaması yapıldı. Uygulamada trafik güvenliği konusunda vatandaşlarda farkındalık oluşturulması amaçlanıyor...

'Bi hareketine bakar hayat'

    İçişleri Bakanlığınca trafik güvenliğinin en üst noktaya taşınması için denetim faaliyetlerinin etkinliğinin ve toplumsal duyarlılığın da arttırılması amacıyla "Bi Hareketine Bakar Hayat" ana temalı yeni kampanya ile ilgili olarak bugün (12 Kasım 2021 Cuma) saat 15.30’ da Kaymakamlık önünde Kaymakam Dr. Ahmet Naci Helvacı’nın da katılımıyla ‘Emniyet Kemeri Uygulaması’ yapıldı.

EMNİYET KEMERİ FARKINDALIK UYGULAMASI

   İlçenin en işlek caddesi olan Plaj Caddesinde gerçekleştirilen denetimlere Kaymakam Dr. Ahmet Naci Helvacı, İlçe Jandarma Komutalı J. Üsteğmen Hasan Alataş, İlçe Emniyet Müdürü Vekili Komiser Tolga Şanlı, İlçe Yazı İşleri Müdür Turan Yüzücü, İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Ekipleri ve İlçe Jandarma Trafik ekipleri katıldı.

   Uygulamada sürücülerin emniyet kemerleri kontrol edilerek, sürücülere emniyet kemeri ile ilgili bilgilendirmeler yapıldı ve 'Bi Hareketine Bakar Hayat' broşürleri dağıtıldı.

ÖLÜM RİSKİNİ YÜZDE 45'E DÜŞÜRÜYOR

   Uygulama ile ilgili açıklamada bulunan Kaymakam Helvacı "Güvenli trafik bir hareketine bakar kapsamında İçişleri Bakanlığımız tarafından bir kampanya düzenlenmişti. 1 Kasım'dan bu yana bu kampanyamız devam ediyor. Bugün itibarıyla Türkiye genelinde eş eşzamanlı olarak trafik ekiplerimizce bu uygulamalar kontrol ediliyor. Bizde trafikçi arkadaşlarımıza nezaret ederek, sürücülerimize güvenli trafik bir hareketine bakar kapsamında emniyet kemerinin önemini belirtmeye çalışıyoruz. Bu şekilde şoförlerimizi uyarıyoruz. Emniyet kemerinin uygulanması bilimsel verilerde kaza sonrası ölüm riskini yüzde 45, ağır yaralanma riskini de yüzde 60 oranında indirdiğini gördüğümüz için bu uyarıları halkımıza yapıyoruz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2021, 14:01

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER