Bir sonraki toplantıyı sabırsızlıkla bekliyorlar

Sekiz ülke ile bir araya gelerek sporda şiddet psikolojisi, ruh sağlığı ve güvenliğinin önemi ile ilgili projeyi gerçekleştiren Kargenç Kulübü bir sonraki toplantıyı sabırsızlıkla bekliyor.

Bir sonraki toplantıyı sabırsızlıkla bekliyorlar

KARGENÇ Kulübü Başkanı Ersel Aydın, Erasmus+ Spor projeleri kapsamında sporda şiddet psikolojisi, ruh sağlığı ve güvenliğinin öneminden bahsedilen Spora Saygı, Hayatta Saygı Projesi’ni gerçekleştirdiklerini söyledi.

PROJE NEDEN BU KADAR ÖNEMLİ?

Kargenç Kulübü olarak Erasmus+ Spor projesi için Bulgaristan’ın Sofya şehrinde ara değerlendirme toplantısına katılan grup, projenin neden bu kadar önemli olduğuyla ilgili bilgi verdi. Ersel Aydın yaptığı açıklamada, ‘SONKEI - Sporda saygı, Hayatta Saygı’ projesi sporda şiddet konusunu, antrenörler ve sporcular arasındaki şiddetten, sporcular arasındaki şiddete kadar birçok noktada gündeme getirilen konuların konuşulması dolayısıyla bizim için oldukça önemli bir proje. Bu önemli projede geliştirdiğimiz çıktılar ve faaliyetler üzerine durum değerlendirmesi yaptığımız bu toplantı oldukça verimli geçti” diye konuştu.

SEKİZ FARKLI AVRUPA ÜLKESİ BİR ARADA

Sekiz farklı Avrupa ülkesinden, farklı spor dallarında uzmanlığa sahip katılımcılarla bu konuda çalışma yapmanın çok değerli olduğunu belirten Ersel Aydın, “Sporda şiddet ve ruh sağlığı konularında bilgi ve görüşlerini paylaşan proje ortaklarına ve uzmanlara Kargenç Kulübü adına teşekkür ediyoruz” dedi.

Projenin sıradaki aşamalarıyla devam edeceği bilgisini de veren Aydın, “Portekiz’de yapılacak olan bir sonraki toplantıyı sabırsızlıkla bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2022, 15:38

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER