Bireysel çöp kutusu projesi genişliyor

Bireysel Çöp Kutusu projesi 9’uncu mahalleye ulaştı. Belediyenin bu projesi kapsamında dün Tepetarla Mahallesi’ne 100 adet çöp konteyneri teslim edildi.

Bireysel çöp kutusu projesi genişliyor

Karasu Belediyesi tarafından Ağustos ayı başında ilk olarak İhsaniye Mahallesi’nde uygulanan ve talep gören “Bireysel Çöp Kutusu” projesi, Tepetarla Mahallesi’nde de başladı. Perşembe günü 100 adet bireysel konteyneri teslim alan Tepetarla Mahallesi Muhtarı Hasan Tabiloğlu, konteynerleri mahalle sakinlerine teslim etmeye başladı.

TALEPLER ALINMAYA DEVAM EDİYOR

“Düzensiz çöp toplamanın tamamen önüne geçildi. Mahallemizin sokaklarında, başıboş hayvanlar zaman zaman çöpleri sokaklara saçıyordu. Bu sorun ortadan kalktı” diyen Tabiloğlu, temizlik ve hijyen açısından da önemli bir gelişme olduğunu vurguladı. Muhtar Tabiloğlu, mahalle sakinlerinin en iyi hizmete layık olduğunu ve bunu da aldıklarını belirtirken, çöp konteynerleri taleplerinin alınmasına devam edildiğini de belirtti.

TOPLAM 819 KONTEYNER

Bireysel Çöp Kutusu projesinin 9 mahallede başarıyla uygulandığını dile getiren Belediye Başkan Yardımcısı Hüdaver Ağun, “İlk pilot mahallemiz İhsaniye’ye 400 adet, Çatalövez’e 100 adet, Tuzla’ya 85 adet, Taşlıgeçit’e 93 adet, Üçoluk’a 20 adet, Resuller’e 30 adet, Adatepe’ye 35 adet ve Eski Adapazarı Caddesi’ne 56 adet bireysel konteyner teslim edildi. Talepler alınmaya devam ediliyor “dedi.

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2020, 17:08

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER