Boynunda tasmasını gören şaşıp kalıyor! Köpekleşen nefsini böyle terbiye ediyormuş...

Pamukova sokaklarında tasma ile dolaşan vakit namazlarına giden Fevzi Aral, tasmayı köpekleşen nefsini terbiye temek için taktığını söyledi..!

Boynunda tasmasını gören şaşıp kalıyor! Köpekleşen nefsini böyle terbiye ediyormuş...

Medyabar’dan İsmail Çetintaş’ın haberine göre, Pamukova Çarşı merkezinde boynuna köpek tasması takıp gezen, parkta oturan ve vakit namazlarına giden 51 yaşındaki Fevzi Aral, tasmayı takmasının nedeninin kendisi ile alakalı bir durum olduğunu, nefsine dizgin vurmak, terbiye edebilmek için taktığını ifade etti.

Nefsinin köpekleştiğini ifade eden Aral, " Nefsim namaza gitmiyor. Namaz kılmıyor, namaza gitmiyor, insan olamıyor. Amacım nefsimi dizginleyip camiye götürmek. İnsanlara insan gibi bakabilmek için böyle bir şeye karar verip boynuma tasama taktım. Eğer nefse ağır gelen şeyleri yaparsan nefis terbiye olur.Bu tasmayı kendime taktıysam, kendi nefsime ağır geldiği için. " dedi.

‘KİMSE TAKAMAZ’

Bu tasmayı kimsenin takamayacağını ifade eden 51 yaşındaki Aral, " Bende bu tasmayı takamıyordum. Kendimi zorladım. Ve taktım ama ciğerim yandı yanmadı değil. Az önce bunu öğlen namazına götürdüm namazını kıldırdım. Şimdi çayını içiriyorum, buradaki insanlarla muhabbetini ettiriyorum. Tasmanın ucunu şu an kimse tutmuyor sahibi yok. Ama Allah nasip ederse tasmanın ucunu Allah'a teslim edip, sahibine teslim edip Allah yolunda ilerlemeyi düşünüyorum " dedi.

TEPKİ YOK HAYRET VAR

Tasmayla camiye gitmesine kimsenin tepki göstermediğini, sadece hayrete düştüğünü ifade eden Aral, "Görenler yanlışta düşünebilir ama bu tamamen benim ile alakalı bir şey. Ama şu ana kadar bana tasmayı niye taktın diye bir soru soran olmadı. Benimle alakalı olduğu için kimse gelip, cesaret edip sen bunu niye taktın diyemiyor.

NEFİS TERBİYESİ İÇİNMİŞ

Kısacası nefsimi namaza götürebilmek, insanlara, doğaya, canlılara sevgi ile bakabilmek için taktım. Bu zinciri vurdum ki nefsim kötülüklere pisliklere gitmesin" dedi. Bu tasmayı nefsimi de iman ettirebilmek için takıyorum " dedi.

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2022, 07:59

Karasu Haber

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kuru Murat
Kuru Murat - 3 hafta Önce

Eski yesilçam filmi olmasın,
Usta psikoloji doktoruna git tedavi ol, nefsini terbiye etmek istiyor zaten psikolojik hastasin , tedavi ol doktora git.

SIRADAKİ HABER