Canada'lı miniklerin hayran bırakan sergisi

Karasu Canada Okulları Karasu Kampüsü anaokulu öğrencileri büyük bir heyecanla başladıkları bu yolculukta, yıl boyunca bin bir emekle hazırladıkları etkinlikleri sergilediler. Bir yıl boyunca bireysel ve grup etkinlikleriyle hazırlanan sergiye ilgi oldukça yoğundu

Canada'lı miniklerin hayran bırakan sergisi

Karasu Canada Okulları Karasu Kampüsü anasınıfı öğrencilerinin hünerli elleriyle yıl boyunca verdikleri emeklerin ürünleri beğeni toplayan bir organizasyonla sergilendi. Minik öğrencilerin okul kampüsünde düzenlenen yılsonu sergisi görenleri hayran bıraktı.

MİNİK ELLER, BÜYÜK İŞLER

Anasınıfı öğrencilerinin öğretmenleri rehberliğinde sanatsal ve özgün tasarımlar, özenle hazırlamış oldukları birbirinden güzel resimler, çeşitli materyallerden kesme, yapıştırma, boyama işlemleriyle yaptıkları portreler, maketler sergilendi. Minik öğrenciler, 28 Mayıs Cumartesi günü gerçekleştirdikleri sergi ile güne damgalarını vurdu.

TEŞEKKÜR ETTİ

Davetlilerle tek tek ilgilenen Anasınıfı Müdürü Meltem Sarı, eğitimin ilk basamağını oluşturan okul öncesi eğitiminin, gömleğin ilk düğmesi olduğunu, bunun iyi ve doğru iliklenmesi gerektiğini söyledi. Çocukların ilkokula hazırlanırken paylaşmayı, dayanışmayı, sosyalleşmeyi ve birlikte çalışmayı öğrendiklerini ifade eden Sarı, "Okul öncesi eğitimin amacı, çocuklarda öğrenmeye ilgi uyandırmak ve çocuğun var olan yeteneklerini görünür kılmaktır" dedi. Müdür Sarı, sergiyi hazırlayan öğrencilere, anasınıfı öğretmenlerine ve yıl boyunca desteklerini esirgemeyen velilere teşekkür etti.

YOĞUN İLGİ

Adeta görsel bir şölen olarak hazırlanan sergi büyük ilgi gördü. Başta minik öğrenciler, veliler, okul idarecileri, öğretmenler ve davetlilerin katıldığı sergiyi gezenler, ‘’Velilerin ve öğretmenlerin öğrencilerin bu çalışmalarından dolayı gururlanmaları gerektiğini dile getirdiler.

Sergide katılımcılara içecek ve atıştırmalık ikramlar sunuldu. Etkinlik sırasında öğrenciler kardeş okullarına yardım etmeyi de ihmal etmediler.

Tıkla izlehttps://youtu.be/Tt6ESSA0sKY

Tıkla, izlehttps://youtu.be/_GFiWgVY7RI

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2022, 12:10

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER