Cenazeler karışınca yanlış kişiyi gömdüler

Başka bir cenazeyle karıştırılarak Karasu'ya gönderildi, Yenimahalle'de toprağa verildi...

Cenazeler karışınca yanlış kişiyi gömdüler

Tekirdağ'da vefat eden kadının cenazesi başka bir cenazeyle karıştırılarak Karasu'ya gönderildi. Cenaze Yenimahalle'de toprağa verildi. Tekirdağ'dan gelen telefonda yanlış cenazenin gönderildiği duyuruldu. Defnedilen kişi mezardan çıkarıldı, defnedilecek cenaze ise bekleniyor.

Karasu Yenimahalle’den Fatma Patan, bir süre önce bazı kronik rahatsızlıkları nedeniyle Tekirdağ'da özel bir hastanede tedavi altına alındı. Covid-19 testi negatif çıkan Patan’a bir süre sonra uygulanan ikinci testin pozitif çıktığı açıklandı. 28 Aralık akşamı özel hastaneden yakınlarına Fatma Patan’ın vefat ettiği bilgisi verildi. Bunun üzerine cenaze 29 Aralık Salı günü kadının yaşadığı Yenimahalle’ye getirilerek defnedildi.

Saat 10.30 sıralarında gerçekleştirilen defin işlemi sonrasında Tekirdağ’dan gelen haber herkesi şoke etti. Tekirdağ Mezarlıklar Müdürlüğü’nden gelen telefonla Salı günü ölen Fatma Patan’ın yerine bir başka kadının cenazesinin Karasu’ya gönderildiği belirtildi.

SAVCI NEZARETİNDE MEZARDAN ÇIKARILDI

Bu bilgi üzerine kimliği belirlenemeyen Tekirdağlı kadının cenazesi Cumhuriyet Savcısı’nın nezaretinde açılan mezardan çıkarılıp gasil haneye götürüldü ve ardından Tekirdağ’dan gelen yakınlarına teslim edildi. Fatma Patan’ın cenazesinin Tekirdağ’dan yola çıktığı ve yakınlarının defin için beklediği öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2020, 17:39

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER