banner469

Eli kalem tutan herkes için açıldı...

Kaymakam Dr. Ahmet Naci Helvacı tarafından açılışı yapılan “Yazarlık Atölyesi” çalışması Karasu'da başladı...

Eli kalem tutan herkes için açıldı...

YAZARLIK ATÖLYESİ AÇILDI

Sakarya'nın ilçeleri arasında ilk kez Karasu’da başlatılan “Yazarlık Atölyesi” çalışmasının açılışı 13 Ekim 2021 Çarşamba günü yapıldı. Yazarlık Atölyesinin açılışı, Kaymakam Dr. Ahmet Naci Helvacı tarafından yapıldı. Karasu Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile düzenlenen çalışmada, Türkiye Yazarlar Birliği Sakarya Şubesi Başkanı, Yazar Fahri Tuna ve Şehit Hasan Keleş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni, Yazar Arzu Özdemir daimi eğitimci olarak eğitim verecekler.

NE KADAR SÜRECEK

15 hafta sürmesi planlanan atölye çalışması liseli öğrenciler ve çeşitli meslek dallarından yetişkin katılımcılar ile yapılacak. Lise ve yetişkin grup için ayrı saatlerde planlanan çalışmada Yazarlık Atölyesinde eğitim almış Miraç Küçük de asistan olarak görev alacak. Atölye çalışmasının ilerleyen haftalarında sürpriz yazarlar da gelerek söyleşi programları düzenleyecekler.

LİSELİLER VE ELİ KALEM TUTANLAR

Atölye çalışması ile Karasu’daki lise öğrencileri ve eli kalem tutan yetişkinlerden; şiir, öykü, roman, deneme, biyografi-portre yazma yeteneği olanlar arasından, her biri iki saat süren edebiyat atölyelerinde yazarlık eğitimi verilerek. Aralarından yarınların yazarlarının yetiştirilmesine yönelik bir eğitim faaliyeti sürdürülmesi planlanıyor.

EĞİTİMLER NEREDE

Eğitimler Namık Kemal İmam Hatip Ortaokulu’nda Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonunda sürdürülecek.

Çalışmalara destek veren İlçe Kaymakamı Dr. Ahmet Naci Helvacı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, gönüllü katılımcı ve eğitmenlere teşekkür ettiler.

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2021, 17:18

Karasu Haber

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hülya uzun
Hülya uzun - 2 ay Önce

Kayıt süresi varmı?ortaokul mezunu olanlar katılabiliyormu? Kasım da gelsem kayıt olabilirmiyim?bu katılım için ücret alınıyormu alınıyorsa ne kadar?Bilgilendirirseniz sevinirim.

SIRADAKİ HABER