Esentepe’nin son umudu Cumhurbaşkanı Erdoğan

Karasu Darıçayırı Mahallesi’nin Esentepe sakinleri 48 yıldır değiştirilmeyen trafo ile mahalle merkezine bağlantı için açılan 1 km’lik yolun 15 yıldır asfaltlanarak hizmete açılmaması üzerine Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER) dilekçe yazdı.

Esentepe’nin son umudu Cumhurbaşkanı Erdoğan

Aynı zamanda Darıçayırı Tarım Kredi Kooperatifi başkanı olan, Ak Parti’nin kurucu kadrosundan Mustafa Aksoy’un girişimiyle hazırlanan ve yüzlerce kişinin imzaladığı dilekçede ilk olarak Esentepe’ye 1973 yılında 20 haneye yetecek bir trafo kurulduğu bilgisine yer verildi. Dilekçede daha sonra aradan geçen 48 yılda 150 haneye ulaşan semtte tavuk çiftlikleri ile besi çiftliklerinin de kurulmasıyla trafonun yetersiz kaldığına dikkat çekildi.

YOL SORUNU

Toplu dilekçede daha sonra Karasu merkezini yüksek kesimlerdeki mahallelere bağlayan grup yolunun Darıçayırı içinden geçtiği hatırlatılarak, bu yolun bazı bölümlerinde kışın buzlanma meydana geldiği belirtildi. “Merkezle Esentepe arasında 15 yıl önce açılan yol asfaltlanıp hizmete alınmadı” denilen dilekçede bu ara yolun ana yolu kısalttığına ve kışın buzlanma dolayısıyla meydana gelebilecek kazalara bir çare olacağına vurgu yapıldı.

AKSOY: ‘HERKES BİLİYOR’

Konuyla ilgili olarak Karasu Habere konuşan Mustafa Aksoy şunları söyledi:

“Sorunumuzu eski ve yeni Büyükşehir Belediye Başkanları biliyor. İlçe belediye başkanları da… Çünkü gelip baktılar. Aynı şekilde Ak Parti milletvekilleri de biliyor. Defalarca kendilerine söyledik ve bizlere söz verdiler. Ama sonuç alamadık. Son çare olarak CİMER’e başvurduk. Sonucu merakla bekliyoruz.”

Videoyu izlemekiçin tıkla: https://www.youtube.com/watch?v=iOsEdiYI6f0&feature=youtu.be

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2021, 13:33

Cihan Ersöz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER