Gazi Metal çelikten sanat yaptı

Gazi Metal’in sahibi Mehmet Gazioğlu, kendi yaptığı iki çelikten heykeli Ereğli’ye hediye etti. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, kentin simgesi olan sarı ve yeşil renklerdeki iki çelik heykeli sahil şeridine yerleştirerek törenle açılış yaptı.

Gazi Metal çelikten sanat yaptı
banner238

   İş insanı ve aynı zamanda heykeltıraş Mehmet Gazioğlu, heykeltıraşlığıyla işini, sanatın muhteşem dokunuşuyla harmanlayıp iki çelikten heykel yaptı. Gazioğlu her iki heykelini Ereğli halkına armağan ederek sanatçı duyarlılığını da ortaya koydu.

Ereğli sahil şeridinde bulunan parkta, kalabalık bir katılımcı eşliğinde iki çelik heykelin açılış töreni gerçekleştirildi. Sanat dostu Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Mehmet Gazioğlu’na duyarlılığı ve hediyeleri için teşekkür etti. Törene Gazioğlu’nun yanı sıra Gazi Metal Muhasebe-Finansman Müdürü Gani Erdoğan da katıldı.

ÇELİĞE SANATIN RUHUYLA HAYAT VERDİ

   Başkan Posbıyık, “Bugün çok özel ve usta ellerden çıkmış, çelikten eserleri Ereğli’mize kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Aynı zamanda başarılı bir iş insanı olan, her alanda ülkemizi layığıyla temsil eden, ülkemize üretimde, ihracatta, büyük katma değer sağlayan Gazi Metal’in sahibi Mehmet Gazioğlu’nun aynı zamanda sanatçı kimliği de var. Çeliğe sanatın ruhuyla hayat veren Mehmet Gazioğlu, yaptığı iki heykeli Ereğli halkına armağan ederek sanatçı duyarlılığını ortaya koydu. Bu armağanları, şehrimizin kültürel, sanatsal açıdan daha da zenginleşmesine büyük katkı sağlayacak” dedi.

GAZİOĞLU DA HERKÜL HEYKELİYLE İLÇEYE DÖNDÜ

   Gösterdiği ilgi için Başkan Posbıyık’a teşekkür eden Gazi Metal A.Ş Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Gazioğlu, “Aynı zamanda gönül köprüsü hediyelerimiz Ereğli’ye hayırlı uğurlu olsun” dedi. Başkan Posbıyık da Gazioğlu’na teşekkür plaketi ve herkül heykeli hediye etti.

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2020, 12:34

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER