Gece istinat duvarı çöktü: Korku dolu anlar yaşandı

Plaj Caddesi üzerinde, Kaymakamlık karşısında inşaat sahasında çöken istinat duvarı büyük gürültüyle çöktü. Sesi duyan çevre evlerdeki vatandaşlar deprem olduğunu sanarak korku dolu anlar yaşadı.

Gece istinat duvarı çöktü: Korku dolu anlar yaşandı
banner189

Plaj Caddesi 153. Sokak üzerinde gece yarısı sularında yaşanan olayla ilgili edinilen bilgiye göre, Karasu Kaymakamlığı karşısında yapımı devam eden inşaatın temeline ait istinat duvarının 15 metrelik kısmı büyük gürültü ile çöktü. İnşaat alanının hemen bitişiğinde bulunan üç katlı binada yaşayan vatandaşlar duyulan ses üzerine korku dolu anlar yaşadı. Binanın bahçesinin kum olması nedeniyle çatlaklar oluştu. Olay yerine sevk edilen İtfaiye Amirliği ekipleri incelemede bulundu.

DEPREM ZANNEDİLİDİ
Büyük bir gürültü ile uyandığını ve deprem olduğunu düşündüğünü söyleyen apartman sakinlerinden Ümmühan Arslan, “Bugün saat 16.00 sıralarında çatlakları fark ettim. Bir zaman sonra bir mühendis gelip baktı ve ‘Bundan bir şey olmaz. Gelip halledeceğim’ dedi. Ancak gece saat 23.50 sıralarında büyük bir gürültüyle uyandım ve deprem oldu sandım. Baktık duvar inmiş aşağı. Karasu’da depremi daha önceden yaşadık ve bu yüzden korkuyoruz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2020, 13:33

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER