banner368

Gelecek için, mahalleli için, arılar için…

Paralı Mahallesi sakinleri, muhtar Özcan Albayrak'ın girişimi ile 250 kestane fidanını mahallelerinin boş alanlarına dikerek bir nebze de olsa yitirdikleri ormanlara kavuşmayı hedefliyor.

Gelecek için, mahalleli için, arılar için…

Paralı Mahallesi muhtarı Özcan Albayrak ve İlçe Orman İşletme Müdürlüğü iş birliği ile mahalleye 250 kestane fidanı dikildi. Muhtar Albayrak, ‘’Yaklaşık 110 yıl önce mübadele döneminde Paralı’ya yerleşen mahalle sakinlerimiz geçimlerini sağlamak için fındık dikmişler. O yıllarda orman olan bölgemizde tek ürün olan fındığı dikmek için açmalar açıldı. Bir asırdan fazla zaman sonra mahallemiz bu gün fındık bahçeleri ile kaplı. Bizler 3’üncü kuşak olarak, tahrip ettiğimiz ormanlarımızı tam olarak eski haline getiremesek bile ağaçlandırmaya çalışıyoruz. Orman ürünü olan kestane fidanları dikerek yitirdiğimiz ormanlarımıza bir nebze de olsa kavuşmak istiyoruz’’ dedi.

''YEŞERTMEYE DEVAM EDECEĞİZ''

Kestane fidanlarını mahallenin boş alanlarına diktiklerini, artan fidanları da mahalle halkına bahçelerine dikmeleri için dağıttıklarını söyleyen Özcan Albayrak, ‘’Paralı Mahallesi olarak bundan sonra her fırsatta tüm mahalle boşluklarımıza fidan dikerek yeşertmeye devam edeceğiz. Hem vatandaşlarımız hem arılar hem de gelecekte çocuklarımız faydalansın istiyoruz. Amacımız yeniden yeşil Paralı Mahallesini çocuklarımıza bırakmak’’ diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2021, 13:15

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER