Gençlerden örnek hareket

Liseli üç gencin yardımseverliği ve hassas davranışı takdir topladı.

Gençlerden örnek hareket

Örnek davranış sergileyen gençler, yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için harekete geçti.

12’nci sınıf öğrencisi Tunahan Kayıkçıoğlu, Dilan Çakmak, ve Umutcan Arslan sokak hayvanları için bir çalışma yaptı. Kendi imkanlarıyla aldıkları mamaları belirledikleri noktalara titizlikle bırakan üç arkadaş, hayvanları elleriyle beslemekten de oldukça mutlu olduklarını ifade etti.

FİKRİMİZİ BELEDİYE YETKİLİLERİNE AKTARDIK

Bu çalışmayı yapmaya karar verdiklerinde fikri Karasu Belediyesi yetkililerine aktardıklarını söyleyen Tunahan Kayıkçıoğlu, ‘’Belediye bize destek verdi. Başkan Yardımcısı İsmail Karakaş bir personel ile araç tahsis etti. Bu araçla daha önceden belirlediğimiz noktalara giderek mamaları bıraktık. Destekleri için Sayın Karakaş’a teşekkür ediyoruz.

Biz elimizden geldiğince bu çalışmaları yapıyoruz fakat daha kapsamlı yapabilmeyi istiyoruz. Bu yüzden Kaymakam ve Belediye Başkanı ile görüşme talep edip destek almak istiyoruz. Böylece uzak mahallelere de gidebilrlz’’ diye konuştu. Kayıkçıoğlu, seçmeyi düşündüğü iki meslek dalından birinin veterinerlik olduğunu belirtti.

MUTLULUKLARI YÜZLERİNE YANSIDI

Tunahan Kayıkçıoğlu, Dilan Çakmak, ve Umutcan Arslan Belediye Geçici Hayvan Barınağı ve Rehabilitasyon Merkezini ziyaret etmeyi de ihmal etmedi. Gün boyunca ilçenin her köşesinde yiyecek bulmakta zorlanan hayvanları besleyen yardımsever gençlerin mutluluğu yüzlerine yansıdı. 

Tunahan KAYIKÇIOĞLU

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2020, 13:58

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER